Кошторис Криворізького національного університету: бюджет і закупівлі

ЛогуновCQНа початку 2016 року Управління Державної казначейської служби України у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області зареєструвало і взяло на облік кошторис Криворізького національного університету на поточний рік. Про це повідомляє сайт університету. 

На науково-дослідні роботи, технічні розробки, підготовку наукових кадрів та на виконання державних цільових програм кошторисом передбачено 19 млн. 182 тис. 385 грн., з яких 17 млн. 449 тис. 710 грн. складає спеціальний фонд КНУ. Загальний фонд вищевказаного призначення складає 1 млн. 732 тис. 675 грн.

Варто зазначити, що більше 420 тис. грн. з спеціального фонду буде витрачено на капітальні трасферти на придбання обладання та предметів довгострокового користування.

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 7

Детальну інформацію стосовно видатків Криворізького національного університету

надає план використання бюджетних коштів на 2016 рік, з метою отримання якого мною було направлено запит на публічну інформацію. Отримати копію даного документу було не просто, так як керівництво навчального закладу проігнорувало мій запит. Але в решті решт даний документ було опубліковано на сайті КНУ.

Поточні видатки 2016 року складають 208 млн. 154 тис. 400 грн., більша частина яких фінансується загальним фондом. Спеціальний фонд фінансує 65 млн. 597 тис. 700 грн. поточних видатків. Капітальні видатки передбачені в розмірі 317 тис. грн. із спеціального фонду.

Додаток 9

Більше половини поточних видатків складає заробітна плата та нарахування на оплату праці, а саме 107 млн. 604 тис. 880 грн. Майже дві третини коштів на зарплату фінансує загальний фонд. Вагомими є витрати на використання товарів і послуг – 31 млн. 456 тис. 600 грн.

Майже 45 млн. грн. загального фонду направлено на соціальне забезпечення, а саме стипендії.

Оплата комунальних послуг та енергоносіїв замикає коло найбільших поточних витрат навчального закладу. На ці потреби витрачено 17 млн. 822 тис. 500 грн. Із них 12 млн. 506 тис. 400 грн. – це оплата за теплопостачання. На еклетроенергію закладено 4 млн. 115 тис. 200 грн. Водопостачання обійдеться в 1 млн. 146 тис. 100 грн.

Додаток 4

Додаток 10

Не все так добре в закупівлях вищевказаного університету. Укладання договорів на поставку товарів за завищеними цінами звичайна справа для КНУ. Щоб не бути голослівним пропоную вашій увазі яскравий приклад такої закупівлі.

На державні закупівлі у Криворізькому національному університеті передбачено 5 млн. 186 тис. 613 грн.

Капітальні видатки майже повністю направлені на капітальний ремонт та придбання обладнання та предметів довгострокового користування.

На початку травня 2016 року Криворізький національний університет закупив канцелярію.

Про це повідомляє Офіційний портал публічних фінансів України.

Постачальником було обрано Фізичну особу-підприємця Кухтіна Івана Костянтиновича з яким було укладено договір від 5 травня 2016 року вартістю 11 тис. 452,8 грн..

За умовами договору ФОП Кухтін має надати замовнику чотири найменування товарів. Серед них шістдесят портфелів А4 на дванадцять відділень за ціною 95 грн./шт., шістдесят металевих кулькових автоматичних ручок вартістю 25 грн./шт., шістдесят механічних олівців Optima HB 0,5 по 30 грн./шт., а також шістдесят блокнотів А5 на кнопці по дев’яносто аркушів 40,88 грн./шт.

Додаток 5

Варто зазначити, що зазначені в даному договорі ціни значно більші за ринкову вартість відповідних канцелярських товарів. Для прикладу механічний олівець Optima HB 0,5 продається за 14,9 грн./шт., металеві автоматичні ручки можна купити за 14,6 грн./шт., а блокноти А5 на кнопці по дев’яносто аркушів коштують близько 32 грн./шт..

Додаток 6

Не обов’язково бути великим математиком, аби побачити колосальну різницю в цінах, а  в деяких випадках і подвоєння вартості канцелярських товарів. Проаналізувавши вищенаведені факти, можна констатувати що як мінімум 40% від суми договору складає завищена вартість товарів.

На жаль, подібні закупівлі часто трапляються у Криворізькому національному університеті. Канцелярські товари та приладдя це улюблена графа витрат для більшості державних та комунальних закладів. За дивним збігом обставин даний товар майже завжди купують за завищеними цінами.

Дмитро Логунов, Кривий Ріг