Фінанси Національного лісотехнічного університету України: кошторис і закупівлі

Бельляга96780_nВ рамках проекту “Студенти за прозорі бюджети міст та університетів” наші активісти підготували 16 аналітичних записок про бюджети ВНЗ. Публікуємо аналітику щодо фінансів Національного лісотехнічного університету України (м. Львів). 

25 лютого 2016 року було зареєструвано і взяло на облік кошторис Національного лісотехнічного університету України на поточний рік. Про це повідомляє сайт вже зазначеного ВНЗ.

На науково-дослідні роботи, технічні розробки, підготовку наукових кадрів та на виконання державних цільових програм кошторисом грошей не передбачено.

Для підготовки кадрів вищим навчальним закладом прописано 88 млн. 598 тис. 500 грн..

З них 70 млн. 598 тис. 500 грн. складає загальний фонд, а 18 млн. грн. – спеціальний. Основними джерелами наповнення спеціального фонду є плата за навчання на контрактній основі (13 млн.700 тис. грн.), кошти отримані від господарської діяльності (4млн. 200 тис. грн.). Найменше інституту державного управління заробляє на оренді приміщень та реальзації майна – 100 тис. грн.

 

Додаток 1, 9.

Додаток 1

Додаток 9

Поточні видатки 2016 року складають 86 млн. 796 тис. 500 грн., більша частина яких фінансується загальним фондом. Капітальні видатки передбачені за рахунок спеціального фонду в розмірі 1 млн. 800 тис. грн.

Додаток 2

Додаток 10

 

Детальнішу інформацію стосовно видатків Національного лісотехнічного університету України на 2016 рік надає план використання бюджетних коштів.

Більше половини поточних видатків складає заробітна плата та нарахування на оплату праці, а саме 58 млн. 194 тис. 200 грн.. Більшу частину витрат на зарплату забезпечує загальний фонд. На обладання та інвентар закладено більше 603 тис. 500 грн. На використання товарів і послуг передбачено 2 млн. 133 тис. 400 грн.

Загальні витрати на комунальні послуги складають 7 млн. 824 тис. 300 грн. Оплата за тепло складає 3 млн. 549 тис. 300 грн., а на електроенергію буде витрачено більше 2 млн 550 тис. грн.

Соціальне забезпечення майже повністю фінансується із загального фонду. Річний об’єм стипендій складає 18 млн. 346 тис. 600 грн. Інші поточні видатки складають 150 тис. грн.

Додаток 3

Додаток 11

Капітальні видатки повністю фінансуються спеціальним фондом навчального закладу і майже в повному обсязі підуть на капітальні ремонтні роботи (1 млн. 300 тис. грн.). Придбання обладанання довгострокового користування заплановане на суму 500 тис. грн. Реконструкція та реставрація в поточному році не передбачена.

Додаток 4

 

На перший погляд здається, що в Національному лісотехнічному університету України з бюджетними коштами все добре. Але якщо поглянути, на те як проводяться державні закупівлі в даному навчальному закладі, то проблеми стають очевидними. Щоб не бути голослівним пропоную розглянути декілька прикладів цьогорічних закупівель лісотехнічного університету.

На прикінці травня 2016 року Національний лісотехнічний університет України провів закупівлю свинини через процедуру запиту цінових пропозицій. Про це повідомляє «Вісник державних закупівель».

Запит цінових пропозицій було надіслано чотирьом фірмам: ТОВ «Промагротрейд-Миколаїв», ТОВ «Промагротрейд», ТОВ «Прок-М» та ФОП Ковальов М.С.

Додаток 5

Відповідно до пункту 1 статті 36 Закону України про державні закупівлі: «Для отримання цінових пропозицій замовник надсилає запит цінових пропозицій не менше ніж трьом учасникам та в день надсилання запиту цінових пропозицій оприлюднює його на веб-порталі Уповноваженого органу».

Формально закон було виконано. Але якщо придивитися уважніше до чотирьох фірм учасників процедури, то виявляється, що співзвучні ТОВ «Промагротрейд» та ТОВ «Промагротрейд-Миколаїв» мають спільного засновника Гайченко Любов Іванівну.

Додаток 6

Інші два учасника теж тісно пов’язані. Директором ТОВ «Прок-М» є Ковальов Михайло Сергійович, який брав участь у процедурі як Фізична особа-підприємець.

Додаток 7

 

Постачальником м’яса було обрано ТОВ «Промагротрейд», з яким було укладено угоду від 25 травня 2016 року вартістю 461 тис. 500 грн. За умовами даного договору фірма-переможець має поставити замовнику 6,5т свіжозамороженої свинини за ціною 71 грн./кг.
Місцем поставки було визначено Оздоровчо-спортивний табір «Лісотехнік» у селі Рибаківка, Березанського району, Миколаївської області.

Варто зазначити, що акцепт визначений даним договором значно вищій за реальну ринкову вартість свинини. На момент укладання договору між ТОВ «Промагротрейд» та

Національним лісотехнічним університетом України свинина в середньому коштувала 64 грн./кг.Про це повідомляє сайт гуртового ринку «Шувар».

 

Додаток 8

Простий математичний розрахунок вказує, що за свинину переплатили близько 50 тис. грн.

Примітно, що в той же самий день лісотехнічним університетом була проведена закупівля фруктових та овочевих соків через процедуру запиту цінових пропозицій. Запити цінових пропозицій були направлені тим же чотирьом фірмам. Постачальником знову було обрано ТОВ «Промагротрейд».

Повторюваність подібних незадовільно проведених процедур у сфері закупівель вищевказаного вишу вказує на погану тенденцію.

Дмитро Бельдяга