Кошторис ЧНУ ім. Богдана Хмельницького: бюджет і закупівлі. Оновнено

рябухаQ046PBW7Q1 березня 2016 року Управління Державної казначейської служби України у м. Черкасах Черкаської області зареєструвало і взяло на облік кошторис Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького на 2016 рік. Про це повідомляє сайт вже зазначеного ВНЗ.

На науково-дослідні роботи, технічні розробки, підготовку наукових кадрів та на виконання державних цільових програм кошторисом передбачено 1 млн. 55 тис. 500 грн., з яких 140 тис. грн. складає спеціальний фонд ЧНУ ім. Б. Хмельницього. Загальний фонд вищевказаного призначення складає 915 тис. 500 грн.

Варто зазначити, що більше 14% всього спеціального фонду буде витрачено на капітальні трасферти на придбання обладання та предметів довгострокового користування.

Додаток 1

Додаток 9

 

Для підготовки кадрів вищим навчальним закладом прописано 116 млн. 495 тис. 900 грн.

З них 80 млн. 395 тис. 900 грн. складає загальний фонд, а 36 млн. 100 тис. грн. – спеціальний. Основними джерелами наповнення спеціального фонду є плата за навчання на контрактній основі (25 млн. 900 тис. грн), кошти отримані від господарської діяльності (10 млн. 100 тис. грн.). Найменше Черкаський університет заробляє на оренді приміщень та реалізації майна, що разом становить 100 тис. грн.

Додаток 2

Додаток 10

Поточні видатки 2016 року складають 115 млн. 645 тис. 900 грн., більша частина яких фінансується загальним фондом. Капітальні видатки передбачені в розмірі 850 тис. грн. із спеціального фонду.

Додаток 3

Додаток 11 (1)

Детальну інформацію стосовно видатків Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького надає план використання бюджетних коштів на 2016 рік.

Більше половини поточних видатків складає заробітна плата та нарахування на оплату праці, а саме 73 млн. 42 тис. 900 грн. Вагомими є витрати на використання товарів і послуг – 13 млн. 658 тис. грн.

Майже 29 млн. грн. загального фонду направлено на соціальне забезпечення, а саме стипендії.

Оплата комунальних послуг та енергоносіїв замикає коло найбільших поточних витрат навчального закладу. На ці потреби витрачено 9 млн. 728 тис. грн. Із них дві третини – це оплата за теплопостачання.

Додаток 12

Трохи більше половини капітальних видатків спеціального фонду становить придбання обладнання.

На капітальний ремонт житлового фонду та інших об’єктів цього року виділено 400 тис. грн.

Додаток 4

Додаток 5

Додаток 13

Проблемним місцем даного навчального закладу є закупівлі.

Яскравим прикладом є проведений наприкінці травня 2016 року тендер методом запиту цінових пропозицій на закупівлю бензину та дизельного палива.

Як повідомляє «Вісник державних закупівель» бажаючих взяти участь у тендері зареєструвалося три фірми:

Додаток 6 (1)

Звернемо увагу, що відповідно до закону, замовник може здійснювати закупівлю шляхом застосування процедури запиту цінових пропозицій (котирувань) щодо товарів і послуг, для яких існує постійно діючий ринок, за умови, що вартість їх закупівлі не перевищує 200 тис. гривень. Дана норма закону не була дотримана тендерним комітетом, що є суттєвим порушенням.

Переможцем тендеру стало Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім «Авіас», з яким було укладено договір вартістю 327 тис. грн. За умовами договору фірма-переможець має поставити замовнику по 7 тис. 850л бензину А-95 та А-92, а також одну тону дизельного палива.

Додаток Договір (1)

ТОВ «Торговий Дім «Авіас» належить Коломойскому і неодноразово був помічений у сумнівних схемах в сфері державних закупівель. 

Примітною є закупівля ЧНУ ім. Б. Хмельницього продуктів харчування на початку року. Керівництво закладу уклало угоду від 1 лютого 2016 року з ФОП Синьогуб Роман Миколайович на поставку овочів, фруктів та цитрусових загальною вартістю 30 тис. грн.

За умовами даного договору ФОП Синьогуб Р.М. має поставити дві тони картоплі вартістю 5,21 грн./кг, одну тону капусти за ціною 11,9 грн/кг, а також 500кг буряку по 9,15 грн./кг. та інші продукти харчування акцептована ціна яких вища за ринкову.

Додаток 7

Варто зазначити, що вище вказані продукти станом на дату укладання договору коштували значно дешевше. За даними оптового ринку «Шувар» 1 лютого 2016 року картопля коштувала 3,8 грн./кг, капуста 7 грн./кг, а буряк продавали за за 6 грн./кг.

Додаток 8

Простий математичний розрахунок вказаує на те, що сума договору мала бути на третину менша, а бюджет університету втратив 10 тис. грн..

Отже, проаналізувавши фінансові документи Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького на 2016 рік можна констатувати значну різницю між бюджентим плануванням та реалізацією державних коштів.

Спростування 

Наведена раніше в аналітичній записці інформація, що сума видатків, зазначених у плані використання бюджетних коштів, на суму 9 млн. 448 тис. грн. не відповідає дійсності.

Просимо вибачення. Ми вміємо визнавати помилки.

Олексій Рябуха