Пам’ятаємо про Крути!

diK7ZbX6XWQ
Черкаські Молодорухівці, котрі зараз перебувають в зоні АТО поблизу Маріуполя зініціювали проведення акції присвяченої битві під Крутами.
Бійці передали з передової свої фото з написом «Пам’ятаємо про Крути».

«Така ідея виникла в результаті віддзеркалення подій 1918 року в сьогоденні. В тяжкий для нас час надзвичайно важливо піднімати бойовий дух», – прокоментував Молодорухівець з Черкащини Сергій Соснов.

Нагадаємо, що бій під Крутами — бій, що відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михаїла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.
В бою під Крутами оборонці української державності отримали переконливу військову перемогу. Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Агресор мусив підтягнути нові сили, відремонтувати підірвані й поруйновані мости та залізничні колії, і лише після цього продовжувати свій наступ на Київ, не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.
Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

«Я запропонував своїм побратимам взяти учать акції до дня пам’яті битви під Крутами, на що вони радо погодились. Адже зараз повторюється схожа історія – ТУТ НАШІ КРУТИ, але ми обов’язково переможемо. Перебуваючи на передовій ми не падаємо духом, бо впевнені, що Україна буде вільна!», – говорить голова ЧОО ВГО «Молодий Народний Рух» Павло Прибіш.