Акцію «Вони загинули, щоб ми жили» провели на Черкащині

US_S-gtFBnA

Не забувати про подвиг українських героїв сьогодні закликали Черкаські Молодорухівці роздаючи людям буклети з закликами «Вони загинули, щоб ми жили» та «Пам’ятай їх подвиг».


«Саме сьогодні ми з Вами маємо можливість вшанувати пам’ять Українських героїв. Висловивши цим свою вдячність та повагу», – говорить Молодорухівка Вікторія Ївженко.

Нагадаємо, що 29 січня 1918 року 400 відважних студентів та бійців вільного козацтва вступили в нерівний бій з московськими окупантами, сили яких в десять разів перевершували сили Українських героїв. Ціною власного життя вони зупинили наступ та змусили відступити чотирьох тисячну армію окупанта, що наступала на Київ.
Завдяки цій жертві українська делегація встигла укласти Брест-Литовський мирний договір.
Цей кривавий бій – яскравий приклад Українського Героїзму і самовідданості своїй Батьківщині. Зовсім юні та не досвідченні гімназисти вірили в важливість своєї жертви та силу духу, чим і вписали героїчні та досить трагічні рядки в історію української державності, яка нажаль так і не відбулася повноцінно.

«Найголовніший висновок, який повинен бути зрозумілим для нашого покоління це – хто не знає своєї історії, той буде повторювати помилки знову і знову!», – прокоментував член Черкаського МНР Микола Дуда.

Акцію Молодорухівці проводили як і в Черкасах, так і в Черкаській області (с. Медведівка, Чигиринського району та м. Золотоноша).


«Майже через сто років після героїчного бою наша Батьківщина знову вв’язана в імперські замисли московських окупантів, що знову принесли на нашу землю війну!!! Зараз наша черга захищати Україну, героїчно боротись за її Незалежність та не повторювати помилки минулого», – говорить Голова Черкаської Міської Організації ВГО «Молодий Народний Рух» Алла Цимбал.