Активісти розповіли, чи дбає прикарпатська влада про молодь

Молодий Народний Рух в рамках проекту «Студенти за прозорі бюджети міст та університетів» провів дослідження стану молодіжної політики у 8 областях України, зокрема, Івано-Франківської. 

Голова Всеукраїнської громадської організації «Молодий Народний Рух» Андрій Рибалко нагадав, що молоддю є люди віком від 14 до 35 років. На Франківщині станом на 2016 рік їх було 432678.

прес-коференціяKt_URyQ

 

Активісти дізналися скільки працівників беруть участь в реалізації молодіжної політики, яка оплата праці та скільки коштів закладено на реалізацію програм у цій сфері.

З’ясувалося, що найбільше працівників, які реалізовують молодіжну політику, у Дніпропетровській області, на Прикарпатті та Львівщині – їх по 5 осіб, Сумській області – , Харківській – 2, Полтавській, Тернопільській та Черкаській по одному працівнику. Фактично на Франківщині цією сферою діяльності займається один спеціаліст, інші люди – це бухгалтер, начальник відділу, людина в декреті тощо.

«Це кричуща ситуація. В інших областях на одних заходом працює 2-3 людини, а тут одна. Це не може бути результативно…», – сказав він.

Фонд оплати працівників на Франківщині минулого року складає 135600 тисяч гривень, у Дніпропетровські області – 374000, Черкаській області – 46497.

Середня зарплата одного працівника на Прикарпатті становить 2260 гривень, на Сумщині – 6399, 46, Дніпровській області 5194,44.

На реалізацію соцпрограм і заходів влади у справах молоді минулого року у бюджет Прикарпаття заклали 789600 гривень, а у Сумській області, наприклад, 2 000 000 гривень, у Харківській – 0. Для молодіжних проектів, які розробили інститути громадянського суспільства, на Франківщині у 2016 році виділили 18000 гривень, Сумській області – 1 000 000 гривень, у Харківській, Полтавській та Дніпровській областях коштів не виділили.

На думку Андрія Рибалко, місцева влада приділяє замало уваги на реалізацію молодіжної політики.

«Місцевій владі ефективніше поставити новий фонтан, бруківку. Це виборцям помітно одразу. Ті кошти, які вкладаються у молодь, будуть помітні через кілька десятків років.  Прикро, що у Івано-Франіківській області влада мало звертає увагу на молодь. Хотілося б більшого», – додав він.

Керівник місцевого осередку МНР Роман Пілецький зауважив, що останнім часом більше уваги приділяють національно-патріотичному вихованню молоді.

galka.if.ua