Андрій Рибалко: Хресна хода Московського патріархату стане цвяхом в його домовину

Хресна хода Московського патріархату замість стати його  тріумфом, стане цвяхом в його домовину. Помилково вважати, що всі прихожани УПЦ (МП) є фанатами Путіна, Кіріла і Ніколая ІІ. В своїй більшості це звичайні українські громадяни. Вони ходять в церкви МП, бо вона найближча (найбільша) чи за звичкою, чи тому, що туди ходили їх предки. Ще для когось важливе спілкування з вселенським православ’ям (визнання). І лише невелика частина з них – це монархісти, казАкі, адепти “Руского міра” та інші фофудьєносці. Але саме ця нечисленна, але згуртована і помітна група формувала імідж УПЦ (МП) в останні роки.
Суспільство не знає, що в УПЦ (МП) є проукраїнське крило. Але пам’ятає Гіркіна в Києво-Печерський лаврі в охороні “Дарів волхвів”, “православних” снайперів, відмову митрополита Онуфрія встати, щоб вшанувати загиблих бійців АТО.
Тому наші брати з УПЦ (МП) не мають дивуватися, що будь-який публічний захід їх церкви в суспільстві буде викликати як мінімум підозру, а як максимум – тотальне неприйняття. Ніхто не може бути впевненим чи не йтимуть з віруючими агенти ФСБ, чи не буде хода використана для провокацій або політичної дестабілізації. Погодьтеся, це природні питання до церкви, чий патріарх, за якого вони моляться, знаходиться в столиці країни-агресора.
Суспільний опір Хресній ході МП – це привід задуматися і зробити висновки. Щоб не зійти на маргінес та позбутися образу внутрішнього ворога у своїй державі, УПЦ має позбутися приставки “МП” не лише на юридичних документах. Звернення Верховної Ради до патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні – це шанс для українських православних. Як московського, так і київського патріархату. Замість того, щоб шукати ворогів один в одному, треба шукати порозуміння, діалогу і любові. Якщо ми знайдемо їх – буде і визнання, і спілкування із вселенським православ’ям.
А поки ми цього лише прагнемо, я іду на #Українськахода , де обов’язково молитимуся за подолання розділення православних. Приєднуйтесь!
Зустрінемося завтра біля Володимирського собору об 11.00.

Андрій Рибалко, голова ВГО “Молодий Народний Рух”