Андрій Рибалко: наша Перемога ще попереду

У державні політиці слід рухатися не до святкування Дня Перемоги, а до відзначання Дня пам’яті, оскільки головна наша перемога ще попереду, – таку думку висловив голова Молодого Народного Руху Андрій Рибалко у коментарі сайту Opinion.

«Будь-яке офіційне свято є частиною гуманітарної політики держави. Кожен народ має свій погляд на минуле. На жаль, до 2014 року українське суспільство майже повністю перебувало під впливом міфологеми “Великая Отечественая война“, яка була сконструйована в Москві. Слід зазначити, що навіть акція “георгіївська стрічка“ започаткована лише у 2005 році, її творцями є ідеологи з Кремля. Маніпуляції з національною пам’яттю є потужним інструментом у гібридній війні. Вже згадана “георгіївська стрічка“ невипадково стала символом проросійських бойовиків на Донбасі, адже і військовий, і ідеологічний складники агресії проти України розроблялися в одному центрі.

Безумовно, ми не можемо обійти увагою події Другої світової війни і викреслити їх з історії України. Але слід формувати наш власний погляд на минуле. Адже для українського народу війна розпочалася  в 1939 році, і проти нацизму українці боролися у лавах багатьох армій. Але навіть героїчна і самовіддана боротьба не принесла у середині ХХ століття українському народу незалежності. Про це теж слід пам’ятати. Тому в державній політиці слід рухатися зі святкування Дня Перемоги 9 Травня до Дня пам’яті. Адже в нас триває війна за нашу соборність і незалежність. І перемога в ній ще попереду», – розмірковує Андрій Рибалко.