Андрій Рибалко: чому студентські активісти люблять Вконтактє і не люблять Україну?

Мене інколи дивує, чому студентські активісти так не люблять Україну?

Наприклад «Студентська республіка» на заходи за державні кошти запрошує Руслана Коцабу, що закликає саботувати мобілізацію. Після того як Мінмолодьспорт позбавило їх державного фінансування, вони тепер  на суди до Коцаби ходять.

Тепер ще одна новина – радник президента «Української асоціації студентів» Микита Євстіфєєв подав в суд на Президента України, щоб скасувати пункти Указу про блокування Вконтактє. Особливо лякає, що значна частина моїх знайомих студактивістів підтримує цей крок. У Дніпрі навіть мітинг організували! 

Я міг би процитувати Дмитра Корчинського: «Коли заборонили нарешті московські соцмережі багато навіть україномовних людей почало волати, що вони відчувають деякі незручності… Солдати, які в шанцях, коли їм відриває ноги, коли їм вибиває очі, чи коли вони гинуть, відчувають деякі незручності. А чому ви ніфіга не хочете відчути деяких незручностей заради нашої перемоги на фронті?». Але комусь байдужий Корчинський, а комусь фронт. Тому наведу раціональні аргументи.

Вся. Вся! Інформація, яку ви споживаєте і обмінюєтеся в мережі VK, доступна для спецслужб держави агресора. Навіть улюблений жанр в порно теоретично може знати, або вже знає співробітник ФСБ 😉 І цим може шантажувати.

Однак і у відкритому доступі у VK можна знайти чимало цікавого. Коротка інструкція:

У розділі «документи» в пошуці забиваємо ключове слово. Наприклад «паспорт».

Маючи час, і натхнення перебираємо всі варіанти.

Ось один із них:

Тарасу Панасюку із Троєщини привіт! 🙂

Але це іграшки. Спробуємо щось серйозніше. Наприклад слово «військовий».
Ось один із перших документів з пошуку:

Маємо готовий список потенційних кандидатів для вербовки. Можна вбивати інші ключові слова: «рапорт», «СБУ», тощо. Знайдете чимало цікавого.

Скажете, то люди дурні, що не вміють користуватися VK? Повторюся. Це лише невеликий масив даних, які є у відкритому (!) доступі у VK. Але у російських спецслужб є доступ до всієї інформації, до всіх документів, до всіх повідомлень (навіть тих, що ви в себе видалили). Згадайте, що за останні роки ви писали у приватних повідомленнях у VK такого, що можна використати проти вас? Особисто я дуже багато: від зізнань у коханні до планування злочинів.

Якщо у вас не вистачило сили волі, щоб самим піти із VK і захистити свої персональні дані, то вам в цьому допоміг Президент. Ви можете вільно подавати позови на скасування Указу про санкції та організовувати мітинги на підтримку VK тільки тому, що досі живете у вільній країні. А вільна країна тут тільки тому, що Збройні Сили України, СБУ, розвідка і контррозвідка стримують агресора.

І якщо не можете їм чимось допомогти, то не заважайте!

Андрій Рибалко, голова ВГО “Молодий Народний Рух” для pokrov.world