Друга частина книги «Обличчя Незалежности» побачила світ!

Днями молодорухівці презентували результати своєї тривалої роботи.

До книги, що стала продовженням проєкту, реалізованого  Молодим Народним Рухом за підтримки Міністерства молоді та спорту України у 2018 році, увійшли спогади членів Народного Руху України, які в буремні 90-ті боролися за Незалежність.

На презентації, що відбулася в онлайн-форматі через карантинні обмеження, голова ВГО «Молодий Народний Рух» Ярослав Ференчак, голова Організаційного департаменту, координаторка проєкту «Обличчя Незалежности» Валентина Курник та екс-голова МНРу, ідеолог проєкту Андрій Рибалко поспілкувалися про виникнення ідеї такої книги, про те, як над нею працювали, якими враженнями ділилися автори, і навіть зачитали уривок із книги, аби кожен уже зараз міг торкнутися маленького шматочка однієї з історій.

«Це був доволі цікавий досвід, як з точки зору організації самого проєкту, так і змістовної його частини, — ділиться координаторка роботи над книгою Валентина Курник. — Для написання книги було відібрано 30 авторів, які пройшли дводенне навчання із журналістики у м. Львів та згодом спілкуватися з учасниками здобуття Незалежности у 90-х роках.

Мета проєкту — закарбувати історичні миті, коли українці здобували власний суверенітет. Видається, що в книзі нам вдалось передати ту епоху, ті емоції, відчуття, переживания. Усі діалоги — справжні та щирі, усі слова, промовлені до майбутніх поколінь, несуть у собі потужний посил: наша Незалежність — справа наших рук».

Окрім книги, молодорухівці презентували також однойменний документальний фільм, що є екранізацією взятих інтерв’ю.

В інтерв’ю для фільму Іван Заєць сказав важливі слова: «Вікно історичних можливостей відкривається на одну мить, рішення треба приймати вже, бо ніхто не знає, що буде далі».

«В рамках проєкту ми намагались показати цю історичну можливість, яку отримали українці в 90-х роках, і наголосити, що кожен із нас відповідальний за збереження здобутої Незалежности» — наголошує Валентина Курник.

Книгу «Обличчя Незалежности. Частина 2» можна переглянути, завантажити та прочитати ось тут:

Макет-Обличчя-Незалежности