Голова Молодого Народного Руху відвідав Івано-Франківськ

29 березня Івано-Франківськ відвідав лідер Всеукраїнської громадської організації “Молодий Народний Рух” Андрій Рибалко, який презентував освітній проект «Студенти – за прозорі бюджети», створений молодорухівцями за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (США).

Ідея проекту зародилася після Революції Гідності, коли стало зрозуміло, що активісти та молодь мало впливають на державу і на державну політику. Організатори мають на меті навчити молодь розумітися в бюджетних питаннях, ефективно захищати власні інтереси, отримувати фінансування на свої ідеї та проекти.

Під час зустрічі із студентами Івано-Франківського національного університету нафти і газу Андрій Рибалко розповів, що проект ” Студенти – за прозорі бюджети” являтиме собою серію тренінгів, яку буде проведено у Львові, Тернополі, Полтаві, Сумах, Харкові та Дніпропетровську. Пілотний тренінг вирішили провести в Івано-Франківську.

1491326

Загалом учасники проекту пройдуть три серії тренінгів: перша про бюджет міста та бюджет університету; друга про відстоювання власних інтересів перед адміністрацією університету та органами місцевого самоврядування (адвокація); третя стосуватиметься оформлення грантової заявки та отримання фінансування для своєї ідеї. У проміжку цих тренінгів організатори надаватимуть консультації та даватимуть завдання кожному учаснику.

“Якщо студенти, яких ми навчили, зможуть відстояти свої права, і студентське самоврядування отримає своїх 0,5 % зі спецфонду, які вони мали б отримувати згідно закону; якщо ми побачимо, що ті активісти, яких ми підготували, подали якусь ідею чи проект в міську раду і ця ідея отримала підтримку, тоді можна сміливо вважати, що наша праця не даремна, “- прокоментував очікувані результати Андрій Рибалко.

За матеріалами paralleli.if.ua