Колоски пам’яті виготовили на Черкащині

Традиційно, до Дня пам’яті жертв Голодоморів, Молодорухівці Черкащини разом з учнями закладів освіти виготовляли “Колоски пам’яті”.

Життя людини – безцінне, але влада комуністичної країни рад у 1932 році законом “Про п’ять колосків” визначила ціну життів мільйонів українців. Кожного року п’ять колосків з чорною смужкою молодорухівці роздають на заходах до Дня пам’яті жертв Голодоморів. Цього року до виготовлення “Колосків пам’яті” долучились заклади освіти області.

 

Для учнів Черкаського району молодорухівці провели лекцію про Голодомор і по завершенні заходу бібліотеці Чорнявського навчально-виховного комплексу подарували книгу “Брама Європи”.

– Голодомор доторкнувся майже до всіх українських сімей. Це наша чорна історія, велика біда для кожного з нас. Ми повинні пам’ятати про ці події, розказувати про них своїм дітям і всьому майбутньому поколінню. Дуже вдячний дітям, молоді, учбовим закладам, які доєдналися до нашої акції. Прошу усіх українців, якщо і не доєднатися 24 листопада до заходів у своєму місті, то хоча б запалити свічку і подумати про тих хто помер від страшних пазурів штучного голоду – зазначив голова Черкаського обласного осередку Молодого Народного Руху, Руслан Цибулько.

 

В обласному центрі до виготовлення “Колосків пам’яті” долучились учні, які здобувають професію флориста   у ДНЗ “Черкаське ВПУ ім. Г.Ф. Короленка”.

– Кожного року ми робимо пучки з п’яти колосків, потім роздаємо їх на заходах до Дня пам’яті жертв Голодоморів. Найбільшим страхом завжди було побачити ці колоски у смітнику, але за останні 5 років ніколи такого не було. Цього року, аби розширити масштаб заходу, ми попросили допомоги у закладів освіти. Приємно вразила реакція керівництва закладів освіти, вони охоче пішли нам на зустріч. Також, варто зазначити реакцію дітей, які нам допомагали. Чи не вперше мені довелось почути перед лекцією про Голодомор від учнів, що цей штучний голод для українців став покаранням за прагнення до свободи і зараз, через 85-років, здобувши бажану волю, ми мусимо зробити все, аби її не втратити – ділиться враженнями заступник голови ВГО “Молодий Народний Рух”, Павло Прибіш.

 

Також у Золотоніському районі молодорухівці для учнів Кропивнянської ЗОШ, провели виховний захід “Пам’ятаємо кожне зерня 33-го”.

У суботу 24 листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років – 85-роковини цієї трагічної сторінки в історії країни. Цього дня  увесь світ згадуватиме про мільйони невинно закатованих голодом українців.

Україна вшанує жертв Голодомору під час акції «Запали свічку пам’яті». О 16:00 буде оголошено хвилину мовчання.