Кошторис Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка

Наприкінці лютого 2016 року було зареєструвано і взяло на облік кошторис Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка на поточний рік. Про це повідомляє сайт вже зазначеного ВНЗ.

http://pntu.edu.ua/uk/component/content/article/19-info/354-koshtoris.html

 

На науково-дослідні роботи, технічні розробки, підготовку наукових кадрів та на виконання державних цільових програм кошторисом передбачено 2 млн. 273 тис. 665 грн. Більше половини передбачених коштів фінансується спеціальним фондом. На капітальні видатки в цьому розділі заплановано витратити 10 тис. грн.
dodatok-1 dodatok-2 dodatok-7

Для підготовки кадрів вищим навчальним закладом прописано 99 млн. 182 тис. 900 грн.

З них 62 млн. 804 тис. 500 грн. складає загальний фонд, а 36 млн. 378 тис. 400 грн. – спеціальний. Основними джерелами наповнення спеціального фонду є плата за навчання на контрактній основі (32 млн. 800 тис. 400 грн.), кошти отримані від господарської діяльності (4 млн. 477 тис. 900 грн.). Найменше державна аграрна академія заробляє на оренді приміщень та реальзації майна – 100 тис. 100 грн.
dodatok-3 dodatok-8

Поточні видатки 2016 року складають 98 млн. 171 тис. 200 грн., більша частина яких фінансується загальним фондом сума якого прописана в розмірі 62 млн. 804 тис. 500 грн.

Спеціальним фондом фінансується 35 млн. 366 тис. 700 грн.

Капітальні видатки передбачені за рахунок спеціального фонду в розмірі 1 млн. 11 тис. 700 грн.

dodatok-4 dodatok-5 dodatok-9

 

Відповідно плану використання бюджетних коштів більше половини поточних видатків складає заробітна плата та нарахування на оплату праці, а саме 54 млн. 730 тис. 770 грн.Тягар витрат на зарплату майже повністю лягає на загальний фонд.

 

Капітальні видатки повністю фінанасуються спеціальним фондом навчального закладу. Придбання обладанання довгострокового користування та капітальні трансферти установам і організаціям є основними пунктами запланованими на поточний рік. Реконструкція та реставрація в 2016 році не передбачена.

 

На перший погляд здається, що в Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка з державними коштами все добре. Але якщо поглянути, на те як проводяться державні закупівлі в даному навчальному закладі, то проблеми стають очевидними. Пропонуємо розглянути гарний приклад цьогорічних закупівель Полтавського технічного університету.

 

Наприкінці лютого 2016 року Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка провів допорогову закупівлю чистин та приладдя до моторних транспортних засобів. Про це повідомляє портал публічних закупівель «Prozorro».

 

Бажаючих взяти участь у торгах зареєструвалося сім фірм. Найдешевша пропозиція Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпротрактор» була відхилена, адже не відповідала умовам документації.

 

Постачальником обрали ЗС «Авто Групп» з яким уклали договір вартістю 3 тис. 690 грн. За умовами договору фірма-переможець мала поставити замовнику такий перелік товарів: передні гальмівні диски до ГАЗ 22171 з 1999 р., передні гальмівні колодки до ГАЗ 22171 з 1999 р., задні гальмівні барабани до ГАЗ 22171 з 1999 р., задні гальмівні колодки до ГАЗ 22711 з 1999 р., ремкомплект ручного гальма до ГАЗ 22171 з 1999 р.
dodatok-6

Помітно, що ЗС «Авто Групп» вже вигравало торги в результаті дискваліфікації дешевшої пропозиції за надуманою причиною. Наприкінці грудня минулого року вищевказана фірма вигарала тендер з поставки тролейбусних шин на суму близько мільйона гривень для КП «Хмельницькелектротранс».

Найдешевшу пропозицію від ТОВ «ТЛА Хмельницький» (933,1 тис. грн.) комітет з конкрусних торгів відхилив через невідоповідності з документацією замовника.

http://khm.depo.ua/ukr/khm/-hmelnitskelektrotrans-perevzuv-troleybusi-za-milyon-04122015105800

 

За інформацією Громадської антикорупційної експертизи результатів державних тендерів в Україні більше половини закупівель які отримало ЗС « фАвто Групп» мають високий індекс корупційної складової.

http://acm-ua.org/poshuk.php?poshuk=37880919

 

Проаналізувавши вищенаведені факти, можно сміливо стверджувати, що закупівля приладдя до моторних транспортних засобів ПНТУ ім. Кондратюка була проведена в стилі старої приказки: «свій до свого по своє». Матеріально зацікавлні організатори закупівлі легко знайдуть спільну мову з собіподібними представниками ЗС Авто Групп. В цьому не було б нічого поганого, аби подібні операції проводились в небюджетній сфері.

 

На останок хочеться зробити невтішний висновок, не так важливо на скільки відкриті та прозорі державні закупівлі, а важливо хто і як їх проводить. А проводять їх люди, які мало чим відрізняються від звичайних пересічних українців, які незважаючи на всі переломні моменти в історії нашої країни продовжують жити за старою пострадянською парадигмою життя.

 

Згадана мною закупівля показує, що при бажанні, яке дуже імовірно було у організаторів процедури від ПНТУ ім. Кондратюка, можна з легкістю закрити очі навіть на таку прогресивну річ як портал публічних фінансів «Prozorro».