Кошторис Сумського державного університету

На початку 2016 року було зареєструвано і взято на облік кошторис Сумського державного університету на 2016 рік. Про це повідомляє сайт зазначеного ВНЗ.

http://sumdu.edu.ua/ukr/general/official/estimate.html

 

Для підготовки кадрів вищим навчальним закладом прописано 297 млн. 699 тис. 286 грн.

З них 155 млн. 537 тис. 486 грн. складає загальний фонд, а 142 млн. 161 тис. 800 грн. – спеціальний. Основними джерелами наповнення спеціального фонду є плата за навчання на контрактній основі (125 млн. 775 тис. 700 грн.), кошти отримані від господарської діяльності (15 млн. 811 тис. 600 грн.). Найменше інститут державного управління заробляє на оренді приміщень та реальзації майна, що разом становить 574 тис. 500 грн.
dodatok-1 dodatok-4

Поточні видатки 2016 року складають 228 млн. 425 тис. 900 грн., більша частина яких фінансується спеціальним фондом. Капітальні видатки передбачені в розмірі 10 млн. 100 тис. грн. із спеціального фонду.

dodatok-5

 

Детальну інформацію стосовно видатків Харківського інституту державного управління НАДУ при Президентові України надає план використання бюджетних коштів на 2016 рік.

 

Більше половини поточних видатків складає заробітна плата, а саме 149 млн. 964 тис. 340 грн.. Тягар витрат на зарплату майже порівну поділяють між собойю загальний та спеціальний фонд. Вагомими є витрати на використання товарів і послуг – 37 млн. 350 тис. 714 грн. В тому числі й комунальні послуги вартістю 22 млн.856 тис. 200 грн.. Оплата за тепло складає 12 млн. 271 тис. 200 грн., а на електроенергію буде витрачено 7 млн. 260 тис. грн.

 

Продукти харчування для СумДУ в грошовому еквіваленті прописані майже на 7 млн. грн.

Соціальне забезпечення повністю фінансується із загального фонду. Річний об’єм стипендій складає 38 млн. 911 тис. 498 грн. Інші виплати населенню закладені в розмірі 354 тис. грн. На інші поточні видатки розраховано витратити 1 млн. 845 тис. грн. Відповідно до річного плану використання бюджетних коштів, цього року заплановано витратити 64 млн. 770 тис. 92 грн. на державні закупівлі.

dodatok-6

 

Капітальні видатки повністю фінанасуються спеціальним фондом навчального закладу. Вся сума, яка закладена на капітельні видатки піде на придбання предметів довгострокового користування та на капітальний ремонт – 8 млн. 30 тис. грн.

 

dodatok-2

На перший погляд здається, що в  Сумському державному університеті з бюджетними коштами все добре. В університеті дуже потужний спеціальний фонд, високий рівень фінансової самодостатності та окупності.

Помітним є той факт, що сума всіх поточних видатків зазначених у плані використання бюджетних коштів значно перевищує загальну видаткову частину і становить 239 млн. 611 тис. грн. Таким чином у Криворізького національного університету вимальовується дірка у кошторисі розміром у 20 млн. 656 тис. 852 грн.

Якщо поглянути, на те як проводяться державні закупівлі в даному навчальному закладі, то проблеми стають очевидними. Щоб не бути голослівним пропоную розглянути дуже влучний приклад цьогорічних закупівель СумДУ.

 

Наприкінці червня 2016 року Сумський державний університет провів конкурсні торги на виконання робіт капітального ремонту та реставрацію навчальних корпусів.

Про це повідомляє «Вісник державних закупівель».

 

Бажаючих виконати капітальний ремонт зареєструвалося три фірми. Найдешевша пропозиція Товариства з обмеженою відповідальністю «Топаз» (дешевша за акцептовану на 500 тис. грн.) була відхилена як така, що не відповідає умовам документації конкурсних торгів. Як пояснив своє рішення тендерний комітет СумДУ, відхилена фірма не надала довідку в довільній формі, що підтверджує відсутність підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі.

dodatok-3

 

Переможцем торгів стало Приватне виробничо-комерційне підприємство «Авангард-Н» з яким було укладено договір від 29 червня 2016 року вартістю 10 млн. 299 тис. 999,98 грн.

За умовами договору фірма-переможець має виконати роботи з капітального ремонту корпусу ЕТ СумДУ, а саме фасаду, покрівлі та заміну віконних блоків данного корпусу.

 

Мабуть замовник торгів знаходиться в невіданні щодо процедури проведення державних закупівель і можливості збереження бюджетних коштів, якщо дозволяє собі переплатити 500 тис. грн.

 

За інформацією оприлюдненою сайтом «СТС» Громадська організація «Верховенство права» з метою запобігання втрати державних коштів,  звернулася до компетентних органів Сумської області, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет протиправних дій, притягнути винних осіб до відповідальності та розірвати сумнівний договір.

http://sts.sumy.ua/economy/sumskiy-derzhavniy-universitet-pereplatit-za-kapremont-ponad-pivmilyona-griven.html

 

Варто зазначити, що Приватне виробничо-комерційне підприємство «Авангард-Н» не вперше виграє тендери в результаті відхилення пропозиції основного конкурента за надуманою причиною. Як повідомляє сайт «Наші гроші» в 2012 році Комунальна установа «Путивльська центральна районна лікарня» відмовила дешевшій пропозиції ТОВ «Інтеграл» на користь ПВКП «Авангард – Н» у зв’язку з відсутністю довідки про освіту працівників відхиленої фірми. В результаті таких дій Путивльська лікарня переплатила чверть мільйона за капітальний ремонт поліклініки та лікувального корпусу.

http://nashigroshi.org/2012/07/19/putyvlska-likarnya-pereplatyla-chvert-miljona-za-dovidku-pro-osvitu-budivelnykiv/

 

Мати великі кошти, це ще не запорука успіху, головне правильно ними розпоряджатися.

Керівництво Сумського державного університету забуло це старе добре правило, якщо дозволяє собі викидати на вітер пів мільйона гривень. І це тільки на одній закупівлі.