Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…

Тарас Григорович Шевченко…. З цим іменем сьогодні ідентифікується Україна та українці. І хто б ти не був, де б не жив – всі, хто читає «Кобзар», не можуть не дивуватися посланням, які залишив Великий Пророк українського народу своїм потомкам.
Своєрідною традицією серед молодорухівців стало проведення шевченківських читань, присвячених Дню народження цього великого українця. Отож, 13 березня у приміщенні штабу Калуської організації «Молодий Народний Рух» було організовано вечір Шевченкової поезії на тему «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». До проведення заходу долучились активні молодорухівці, члени новоствореного осередку у Калуській гімназії та Провід організації.

1f

Впродовж усього вечора учасники мали змогу весело та з користю для себе провести час, поспілкуватись на різні теми, що стосувались творчості Шевченка. Молодорухівці згадали біографію Тараса Григоровича, переглянувши цікаве відео, після чого провели літературну вікторину. Приємно вразила обізнаність молоді – усі відповідали правильно та надзвичайно швидко!
Наступна частина вечора – поетичні читання. Кожен учасник заходу зачитав свій улюблений вірш із творчості Тараса Шевченка. Зазначимо, що молодорухівці надзвичайно добре знають літературну спадщину поета, адже серед декламованих творів були уривки з поем «Сон», «Катерина», «Розрита могила», « І мертвим, і живим, і ненародженним..», поезії «Немає гірше, як в неволі», «Мені однаково», «Заповіт» тощо. Після захопливого читання віршів молодорухівці заспівали пісню «Думи мої, думи мої», яку виконала на гітарі юна посестра Катерина Бабій. Вона також поділилася своїми враженнями про сьогоднішній захід: «Читаючи і поринаючи у вірші Кобзаря, ми пізнавали минуле, усвідомлювали теперішнє і думали про майбутнє нашої Батьківщини. Розмовляючи у дружньому колі однодумців, глибше розумієш сенс поезій та краще усвідомлюєш їх призначення. Мені дуже сподобався цей вечір!»

4

Завершився захід традиційно проведенням гри «Криївки», яка так сподобалась усім учасникам. Звісно, цей вечір залишиться у пам’яті молоді тим теплим спогадом про велике та вічне. Слова Великого Кобзаря, які пролунали в цей вечір, не залишили байдужим нікого з учасників. Розійшлися всі з вірою в те, що таки здійсниться головна мрія Тараса Григоровича і в Україні запанує “в своїй хаті й правда, і сила, і воля”…

Прес-центр Калуської МО “Молодий Народний Рух”