Молодий Народний Рух навчить молодь впливати на владу. Відео

Молодий Народний Рух вважає своєю місією виховання політичної еліти. Про це повідомив голова організації Андрій Рибалко під час прес-конференції у Львові, яка відбулася 31 березня.

— 2013 року припинили співпрацю з політичною партією «Народний рух України». Ми не є якою-небудь припартійною організацією і не ставимо собі політичних цілей, а займаємося лише вихованням молодого покоління,— про це заявив голова Молодого Народного Руху Андрій Рибалко у Львівському прес-клубі.

244d98fc15164e05b3b268655caced85

За словами активіста, на даний момент молодь — студенти і молоді фахівці — ніяк не бере участі в прийнятті бюджетів локальних громад та університетів. Рибалко здивований тим, що активісти, які брали участь у Революції Гідності і ризикували своїм життям і здоров’ям, щоб захистити права всіх громадян країни, зараз не можуть впливати на владу, беручи участь у політичних процесах

— Одна з причин цього — недостатні знання у молоді. Знову прийшли до влади ті, хто сказав: «Ми старші, ми фахівці, а ви — ще недосвідчені, ви можете тільки бігати з плакатами і кидати коктейлі Молотова, — вважає Андрей Рибалко.

Щоб молодь не відсторонялася від вирішення серйозних питань, громадська організація «Молодий народний рух» навчатиме студентів бюджетного планування, адвокації, вчити правильно подавати заявки на отримання грантів.

Для цього в кожному з восьми міст України — Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Черкасах, Дніпропетровську, Харкові, Полтаві та Сумах — виберуть по 16 студентів-активістів, які пройдуть курс навчання.

— Перший тренінг стосуватиметься бюджетної політики на рівні громади та університету. Студенти є наповнювачами бюджету і мають право на нього впливати. Наступний тренінг — з адвокації. Молодь має знати, що таке адвокаційна кампанія і як її проводити, щоб місцева влада звернула увагу на наявні проблеми. І третій — як подати заявку на грант, як отримати фінансування, як написати проект. Адже зараз ми спостерігаємо ситуацію, коли одні й ті самі люди весь час отримують гранти, і в певний момент у них просто закінчується запал та ідеї, — каже Андрій Рибалко.

За матеріалами Dailylviv