Молодий Народний Рух проти повернення корупціонерів в НАУ!

Молодий Народний Рух та інші патріотичні молодіжні організації звернулися до Міністра освіти і науки Лілії Гріневич з проханням не допустити поновлення на посадах екс-регіоналів та корупціонерів з команди Максима Луцького.

Нагадаємо, що минулого року Сергій Квіт, Міністр освіти і науки 2014-2016 рр., звільнив першого проректора Національного авіаційного університету Максима Луцького та чотирьох проректорів як призначених всупереч Статуту університету та закону. Сергій Квіт заявив, що проректор Національного авіаційного університету має комерційний інтерес до вишу.

Повний текст листа:

Шановна Ліліє Михайлівно!

Хочемо звернути Вашу увагу на ситуацію, що склалася в Національному авіаційному університеті (НАУ) і просимо Вас вжити відповідних заходів щодо запобігання деструктивним діям окремих осіб.

Уже другий рік поспіль в НАУ відбуваються колізійні трансформації з “перетягуванням” влади на свій бік. Команда колишнього першого проректора Максима Луцького, кума одіозних Дмитра Табачника та Андрія Клюєва, відомого діяча Партії регіонів, очільника Солом’янської РДА в м. Києві за часів Віктора Януковича, намагається повернутися  до влади в НАУ.

Максим Луцький почав махінації в НАУ ще в 2007 році. Тоді університет почав тісно співпрацювати з ТОВ “ЛІГВІС Л”. Компанія виконувала для вишу роботи з реконструкції об’єктів нерухомого майна. Фактичними власниками ТОВ “ЛІГВІС Л” були Максим Луцький та Олександр Клименко, друг Олександр Януковича  та екс-міністр доходів і зборів. У листопаді 2007 року “ЛІГВІС Л” уклав з університетом договір на інвестування та реконструкцію приміщень АТП, що розташовані в столиці, на вулиці Симиренка 1. За даною угодою, в якості оплати за “ремонт” “ЛІГВІС Л” отримав частину нерухомості у свою власність. У результаті університет і держава втратили десятки гектарів київської землі.

В університеті ж на махінації з власністю не реагували. Навіть більше, за рахунок коштів університету було профінансовано отримання дозвільної документації у державних органах та підключення об’єктів реконструкції до інженерних мереж. За інші витрати заплатили звичайні громадяни — вкладники “Південкомбанку” та “Терра Банку”. Ці фінустанови були наближені до Максима Луцького та Олександра Клименка, тож щедро кредитували будівництво. Зараз обидва банки збанкрутували та забрали з собою мільйони гривень простих українців.

Не минуло й декількох років, як скандальна команда Луцького  знову хоче привласнити університет. Молодь розуміє, що Максим Луцький та його команда – колишні проректори Анатолій Палухін, Ірина Зарубінська, Ярослав Козачок – це корумповане минуле НАУ і тому хоче раз і назавжди позбутися його.

З приходом нового в.о. ректора Рімвідаса Хращевського було звільнено Максима Луцького та інших проректорів. Однак це рішення було оскаржено в суді. Було винесено рішення щодо поновлення “опального” ректорату.  Повернення колишніх проректорів ускладнено тим, що станом на 1 січня 2016 року було змінено штатний розпис університету, а саме ліквідовано колишні проректорські посади та створено нові з новим колом повноважень. Тобто тих посад, в яких їх поновив суд,  уже немає.

Варто зазначити, що справа вже досить давно набула політичного значення і судове рішення вже не задовольняє свідому молодь університету. Ця справа потребує суспільно-політичного розв’язання описаного конфлікту, політичної волі та чіткої позиції Міністерства освіти і науки України. В іншому разі, що заважає корумпованим діючим схемам повернути до влади, наприклад, того ж Дмитра Табачника в систему української освіти?

Ми висловлюємо свою тверду підтримку новим змінам в НАУ і вважаємо, що рішення Сергія Квіта щодо звільнення команди Луцького було правильним. Поновлення через Солом’янський суд, враховуючи зв’язки Максима Луцького та Солом’янської РДА – це ще один яскравий факт корумпованості судової гілки влади, яка вже давно потребує реформування та системних змін. Справа Максима Луцького сьогодні — це лакмусовий папірець змін у державі і справжній тест для нового Генерального прокурора.

Ми – за якісну систему освіти. Вперше за багато років в НАУ є позитивні зрушення: закуплено 400 комп’ютерів, ремонтуються гуртожитки та аудиторії університету, створено архів робіт студентів. Варто розуміти, що значення Національного авіаційного університету є стратегічним для країни, особливо в умовах агресії Російської Федерації, тому його не можна просто так віддати в руки корумпованим чиновникам.

Просимо Вас розлянути наше звернення на черговому засіданні комісії МОН з перевірки скарг щодо Національного авіаційного університету та прийняти відповідні рішення щодо недопущення реваншу колишніх поплічників Януковича та подальшої ескалації конфліку в  Національному авіаційному університеті.

Відповідь просимо надати за адресою: 01030, м.Київ, вул. Ярославів Вал 9, оф. 6А.

25 травня 2016 р.

ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» – Іван Кішка

ВГО «Молодий Народний Рух» – Андрій Рибалко

ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив» – Олександра Білязе

ГО «Мережа Вільні Люди» – Сергій Кузан

ГО «Національний Алянс» – Богдан Бальбуза

ГО «Братство козацького бойового Звичаю «Спас»» – Євген Квасков

Всеукраїнське обєднання військово-патріотичних організацій – Юрій Пустовойт

ГО «Батьківщина молода» – Сергій Воронов