Молодий Народний Рух вимагає розслідування дій поліції під час проведення т.зв. “Маршу Рівності”

Молодий Народний Рух, як консервативна організація, що сповідує традиційні сімейні цінності, всіляко пропагує і підтримує сім’ю як союз чоловіка і жінки заради продовження роду.

Дотримуючись закріпленого Конституцією права на мирні зібрання, наші активісти жодного разу фізично не перешкоджали проведенню “КиївПрайду”, хоча наше ставлення до цього заходу є різко негативним. Тим паче ми не застосували насильство щодо наших опонентів. Ми вважали і вважаємо, що наша боротьба – це боротьба ідеологій.

17 червня 2018 року спецпідрозділи МВС жорстоко розігнали мирну акцію представників консервативних сил, які у встановленому законом порядку проводили молитовне зібрання. Громадяни висловлювали своє негативне ставлення до проведення так званого “Маршу рівності”, який вже другий рік поспіль фактично є не правозахисною акцією, а масовим заходом з метою демонстрації сексуальних девіацій та вимогою їх прийняття як суспільної норми.

Кількість прихильників традиційних цінностей, які вийшли на контрзахід, не перевищувала 200 осіб, більшість із яких були священослужителями та представниками церков. Кількість правоохоронців, які забезпечували охорону так званого “Маршу рівності”, складала понад 2500 осіб. Враховуючи це, у поліції були всі можливості забезпечити право на мирні зібрання обох сторін, а також запобігти можливим провокаціям. Варто зауважити, що з чисельних наявних відеоматеріалів видно, що противники “Київпрайду” не вчиняли жодних протиправних дій. Сутички із правоохоронними органами виникли лише після того, як спецпідрозділи взяли протестувальників у кільце та почали силою витісняти із місця проведення акції. Насилля і порушення громадського порядку було спровоковане самими працівниками правоохоронних органів. Внаслідок силового розгону мирної акції постраждало близько 50 мітингувальників, серед яких жінки та священнослужителі.

Молодий Народний Рух рішуче засуджує дії правоохоронців 17 червня 2018 року під час проведення так званого “Маршу рівності”. Вимагаємо проведення розслідування та притягнення до відповідальності осіб, які:

  • дали наказ на силовий розгін мирної акції “Міжконфесійна нічна молитовна варта”;
  • допустили необґрунтоване застосування сили та спецзасобів;
  • проводили незаконне затримання учасників мирної акції.

На час проведення розслідування просимо відсторонити від виконання обов’язків начальника Управління патрульної поліції Києва Юрія Зозулю, який за своїми посадовими обов’язками був відповідальним за забезпечення громадського порядку під час проведення масових заходів 17 червня 2018 року.

Враховуючи посилений наступ в Україні на традиційні цінності та порушення прав людей, які їх сповідують, надалі Молодий Народний Рух планує долучатися до мирних зібрань на противагу поширенню в Україні ЛГБТ-ідеології.