Молодорухівці вимагають декомунізувати вулиці в Лубнах

Голова Полтавської ОО ВГО “Молодий Народний Рух” Олег Колєсніков звернувся до міського голови м. Лубни Олександра Грицаєнка з проханням використати надане йому законом право і прийняти рішення про перейменування вулиць, названих на честь осіб, пов’язаних з комуністичним режимом.

“Пропонуємо вулицю названу на честь одного з ідеологів та пропагандистів марксизму Г.В. Плєханова (який, до речі, і в Лубнах ніколи не був) перейменувати на вулицю Божинського-Божка Миколи Васильовича, Героя Крут, розстріляного більшовиками 29 січня 1918 року. Микола Божинський-Божко, вісім років проживав у м. Лубни та закінчив Лубенську чоловічу гімназію, що розміщувалася на місці ЗОШ№1.”, – йдеться у листі голови Полтавської ОО ВГО “Молодий Народний Рух”.
“Також, закликаємо розглянути питання перейменування вулиці Гомона, яка названа на “честь” лубенця А.С. Гомона – активного учасника Жовтневої соціалістичної революції та громадянської війни, чоловіка який багато зробив для встановлення тоталітарного більшовицького режиму на території нашого міста. Вважаємо неприпустимим та аморальним існування вулиці названої іменем людини, що брала активну участь у братовбивчій війні. Тому, пропонуємо перейменувати вулицю Гомона на честь людини, яка чи не найбільше зробила задля здобуття нашою Батьківщиною незалежності, – Героя України – Вячеслава Максимовича Чорновола. В. Чорновіл – відомий політичний діяч, публіцист, літературний критик, діяч руху опору злочинному комуністичному режиму, політичний в’язень СРСР, ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України та Акта проголошення Незалежності України, людина, – чиї їдеали та життєві принципи є взірцем для наслідування багатьом українцям.”, – звертаються молодорухівці до міського голови м. Лубни.