Молодорухівець взяв участь у ІІ Молодіжному Форумі Східного Партнерства

10-12 лютого 2015 року в м. Рига, Латвія, відбувся ІІ Молодіжний Форум Східного Партнерства. Захід зібрав більше 240 лідерів громадських організацій, молодіжних працівників і педагогів, представників державних установ, підприємців, науковців та інших фахівців з 27 країн світу. У складі української делегації участь у Форумі взяв перший заступник Голови ВГО «Молодий Народний Рух» Олексій Захарченко.

k_F0ij8fH-A

Цьогорічний Молодіжний Форум Східного Партнерства був спрямований на налагодження партнерських стосунків між молодіжними громадськими організаціями та державними організаціями країн Східного партнерства, ознайомлення з новими молодіжними програмами Європейського Союзу, розвиток інноваційних рішень для зниження рівня безробіття серед молоді шляхом підвищення міжсекторального співробітництва на місцевому, національному та міжнародному рівні. Два дні молодь працювала над практичними пропозиціями. За досить короткий час учасникам Форуму вдалося розробити нові шляхи вирішення проблеми безробіття серед молоді та проаналізувати можливості для адаптації різних існуючих міжнародних програм співробітництва в цілях підвищення можливостей працевлаштування молодих людей. Дані напрацювання були викладенні і формі політичних рекомендацій від молоді, які будуть презентовані 21-22 травня 2015 р. на самміті ЄС в Ризі, одним з головних питань якого стане розвиток напряму «Східного партнерства» Європейського Союзу.

«Політика «Східного партнерства» дає можливість Європейському Союзу і шістьом країнам-сусідам побудувати більш тісні зв’язки і відносини на основі взаємних інтересів і побажань. Дуже важливо те, що молодь також залучена до цього процесу. Адже саме на таких молодіжних форумах народжуються інноваційні креатині ідеї, які здатні зробити ЄС та Європу кращими. Декілька днів напруженої роботи не пройшли даремно, і нам вдалося напрацювати цікаві і дуже важливі політичні рекомендації, які дуже сподіваюся будуть підтримані на самміті ЄС у травні» – поділився враженнями від Форуму Олексій Захарченко.

До цих пір співробітництво в галузі молодіжної політики між ЄС та країнами Східного партнерства здійснювалось в основному за підтримки програм неформальної освіти “Молодь в дії” та “Erasmus +”.

008XUAFStiI

ІІ Молодіжний Форум Східного Партнерства проходив у рамках президентства Латвії в Раді Європейського Союзу і платформи Східного партнерства Європейської Комісії “Контакти між людьми”. Агентство міжнародних програм для молоді спільно з Міністерством освіти і науки Латвійської Республіки, Європейська Комісія, Міністерство закордонних справ, Міністерство добробуту, Європейський молодіжний форум та інші партнери виступили координаторами Форуму.

 

Перший Молодіжний Форум Східного Партнерства відбувся 22-25 жовтня 2013 р. в Каунасі (Литва) і зібрав 230 учасників. Форум зміцнив визнання молодіжної неформальної освіти, формування більш тісних зв’язків між молоддю та роботодавцями на міжнародному, національному та місцевому рівнях.