Патріоти зі всієї України зібрались біля підніжжя Говерли

14-17 липня 2016 біля підніжжя найвищої вершини Українських Карпат за підтримки Міністерства молоді та спорту України та департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА відбувся традиційний захід-таборування “Говерла-2016 – молодь у боротьбі за Україну: минуле, сьогодення, майбутнє”.

загальнаboNiQ-cCQ

Таборування проходило у партнерстві з ВГО “Молодий Народний Рух”  та зібрало понад 350 учасників з більшості областей України, в тому числі і з тимчасово окупованих територій. Цього разу окрім молодорухівців в таборуванні взяли участь представники Спілки української молоді в Україні, Молодіжного Націоналістичного Конгресу, Цивільного корпусу “Азов” тощо.

На відкриття заходу завітав начальник відділу молодіжної політики департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Стефанишин Василь Васильович, який побажав учасникам вдалого таборування та висловив сподівання, що саме завдяки таким заходам молодь з різних куточків України буде ще більше гуртуватись та працювати на благо Батьківщини.

“Сьогодні на футболках багатьох молодорухівців можна побачити гасло “Україна починається з тебе!” в кордонах України. Місія нашого покоління – це зберегти нашу свободу, здобуту попередніми поколіннями та звільнити домівки українців Луганська, Донецьку та Криму від окупантів.”, –  сказав у своєму виступі голова ВГО “Молодий Народний Рух” Андрій Рибалко.

t7G9DaUCK0E

Протягом кількох днів заходу учасники слухали лекції про “Революцію на граніті”, обговорювали Революцію Гідності,  вчилися тримати в руках зброю, щоб боротися проти ворога. Також учасники таборування отримали знання щодо методів громадської діяльності, подискутували на тему сучасних цінностей молоді та отримали брошури “Україна починається з тебе! Методичка для активіста”.

загони

Під час таборування також відбулось нагородження учасників бойових дій, адже з початком війни на Сході України, 15 молодорухівців взяли в руки зброю та пішли на фронт. Учасники заходу вшанували пам’ять Юрія Пукіша та Тараса Дороша, які загинули, обороняючи нашу Батьківщину.

XO5dlM6plEU
Також за поданням ВГО “Молодий Народний Рух” медаллю “За оборону рідної держави”було нагороджено 13 членів організації – учасників бойових дій: Бирсана Дмитра, Кривоноса Юрія, Чмута Тараса, Геренка Володимира, Семененка Олександра, Соснова Сергія, Джошка Павла, Чмихала Григорія, Столяренка Георгія, Лашка Ярослава, Терновського Андрія, Ярошенка Ярослава та Прибіша Павла. – “Ми пам’ятаємо наших героїв. Герої – не лише ті, хто загинув, а й ті, хто воював і продовжує воювати. Пишаємося вами!”, – говорить Андрій Рибалко.

Кожного року неймовірне враження на учасників таборування справляє традиційна молодорухівська ватра. Цього року її не змогла погасити навіть сильна злива і вона палала до самого ранку.

ватра8_1739159936300750_2236938791268884751_n

Приємно відзначити, що саме 16 липня – в річницю проголошення Декларації про державний суверенітет України  учасники таборування традиційно підкорили найвищу гору України. Цьому не зашкодили навіть туман і сильний вітер.

Sewow4GV4Wg

Ця дата є символічною. Саме з такого таборування молодих патріотів у 1990 році й розпочалася історія Молодого Народного Руху. 16 липня декілька десятків майбутніх молодорухівців піднялися на Говерлу. Коли вони спустилися, до них підбіг хлопчик. Він тримав у руках газету і радів. Там була надрукована стаття, що в цей день, Україна підписала Декларацію про державний суверенітет! Хлопці й дівчата пообіцяли один одному щороку в цей день підніматись на Говерлу, бо сталася подія, яка змінила не лише їхнє життя, а й десятків мільйонів людей!

5M2CYJWGJ4Y

Прес-центр ВГО “Молодий Народний Рух”