Стежками Великого Каменяра: калуські молодорухівці перемогли у «Франкоквесті»

Як відомо, 2016 рік в Україні проголошено роком Івана Франка. Тому 28 травня в рамках відзначення 579-ї річниці міста Калуша та 100-річчя з дня смерті Каменяра відбулась низка заходів з його вшанування. Так об 14 годині пройшло покладання квітів до пам’ятника митця, звідки і стартував захоплюючий “Франкоквест”, організований музейно-виставковим центром Калуша. Учасниками заходу серед інших стали і активні члени Калуської організації «Молодий Народний Рух» та Спілки Католицької Молоді. Завдяки ентузіазму, злагодженості та витривалості збірна команда обох організацій виборола перше місце!

1
Розпочався маршрут квесту із хати Онуфрія Франка – місця, де жив брат письменника і де часто гостював Іван Франко та його дружина Ольга Хоружинська. Далі – місце, де знаходилась хата Стефана Смольського – художника, що присвятив пам’яті Каменяра кілька полотен. Наступні станції –церква Стрітення Господнього та могила Онуфрія Франка, де побував письменник приїхавши на похорон до рідного брата. Мальовничою частиною маршруту став Підгорецький ліс, адже зі спогадів Омельяна Франка знаємо, що тут Іван полюбляв ходити на гриби і добре орієнтувався, де вони ростуть. Завершальним пунктом стала музей-оселя родини Івана Франка, де зберігаються унікальні експонати пов’язані з життям Великого Каменяра. На кожній станції команди давали відповіді на питання, виконували різноманітні завдання, збираючи підказки, із яких склали уривок одного із віршів Івана Франка. Ці направду хвилюючі рядки більшість знає напам’ять:
Бо пора ця великая єсть:
У завзятiй, важкiй боротьбi
Ми поляжем, щоб волю, i щастя, i честь,
Рiдний краю, здобути тобi!
Опісля проходження квесту усі учасники дійства мали змогу переглянути презентацію буклету і туристичного маршруту “Франковими стежками”, автором якого є Любов Бойко. Також усі команди «Франкоквесту» були нагороджені поїздкою до Криворівні – місця, де дуже любив відпочивати Франко.
Отож, щирі вітання для наших переможців і величезна подяка організаторам заходу за креативність, неймовірні емоції та просто за те, що дали змогу відкрити для себе Каменяра у зовсім іншому ракурсі.
Прес-центр Калуської МО «Молодий Народний Рух»