Студенти Дніпропетровщини тепер знають як контролювати бюджетні кошти

26-27 квітня в Дніпропетровську відбувся тренінг “Аналіз бюджетів міст та університетів”, організований Молодим Народним Рухом.

Студенти Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, Криворізького національного університету, молодіжні активісти з інших міст ознайомилися з принципами бюджетної політики, дізналися як працюють розпорядники коштів, як відбуваються закупівлі за державні кошти.

DSC_0738

Особливу увагу тренери звертали на типові корупційні схеми, зокрема в регуляторній політиці: “Поширеною є думка, що крадуть із державного бюджету. Насправді найбільше коштів просто не потрапляють місцеві і державний бюджети, а громада їх  втрачає і навіть не знає про це”, – говорить Віктор Бобиренко.

“Цей тренінг нам відкрив очі на корупцію в нашому місті. Ми вже маємо перші плани. Перше з чого хочемо розпочати – отримати і оприлюднити декларацію про доходи міського голови Кривого Рогу Юрія Вілкула, адже її всупереч вимогам закону немає на офіційному сайті мерії”, – заявив активіст Молодого Народного Руху Дмитро Логунов.

DSC_0748

На студентство Дніпропетровщини чекає ще два тренінги: “Як провести успішну адвокаційну кампанію” та “Як написати грантову заявку”.