Таборування біля підніжжя Говерли цього року мало карантинні особливості

Нові знайомства, навчання, круті активності, патріотичний дух та, звісно ж, сходження на вершину – так молодорухівці провели святкові вихідні до Дня Незалежності.22-25 серпня відбулося традиційне молодорухівське таборування біля підніжжя гори Говерла “Говерляна ім. В’ячеслава Чорновола”. У зв’язку з карантинними обмеженнями, цьогорічна поїздка мала певні особливості, зокрема удвоє меншу кількість учасників та суворе дотримання усіх вимог, серед яких – соціальна дистанція та обов’язкова наявність засобів індивідуального захисту.“Наша команда постаралася зробити все на найвищому рівні та обов’язково потурбуватися про безпеку кожного, хто приїхав на таборування”, – пише у своєму Instagram Ярослав Ференчак, голова ВГО “Молодий Народний Рух”.200 учасників із різних куточків України на кілька днів зібралися серед мальовничих Карпатських гір під цьогорічним гаслом проєкту “Разом до вершин!” Протягом чотирьох днів молодорухівці навчалися роботи в команді, лідерства, основ тактичної медицини, знайомилися з особливостями реалізації проєктів у сфері національно-патріотичного виховання та говорили про цінності Молодого Народного Руху. Гутірки з учасниками таборування провели запрошені гості-лектори Іван Базарко – керівник Центру стратегічних та оборонних досліджень, кандидат наук з державного управління, Дмитро Івахнюк – учасник АТО/ООС, член Громадської ради при Міністерстві у справах ветеранів України та Євген Титаренко – військовий медик, ГО “Купина”.

Після повернення з “Говерляни” Дмитро Івахнюк на своїй Facebook-сторінці зазначив, що “успішна країна, у якій ми всі хочемо жити, формується зі свідомих, успішних людей”, а тому метою своєї гутірки мав “донести до молоді, що свідомий вибір, свідоме сприйняття інформації, її аналіз – це надважливо! Тому що твій вибір формує тебе, а ти і є країна”.У День Державного Прапора України відбулося традиційне сходження на Говерлу – те саме підкорення вершини, яке не лише дозволяє проявити витривалість та довести собі силу власних можливостей, а й демонструє взаємопідтримку та готовність прийти на допомогу одне одному. На цьому активності для учасників не завершилися: майстер-клас із хортингу, пейнтбол, волейбол, пісенний конкурс – усе це знайшло своє місце у програмі таборування.

Крім того, саме на “Говерляні” було представлено нову гру, розроблену Молодим Народним Рухом, – “Показуха”. Учасники таборування мали можливість познайомитися з нею та спробувати зіграти.

Традиційним елементом табору стала нічна прощальна ватра, без якої складно повноцінно уявити атмосферу “Говерляни”.Не зважаючи на всі зовнішні обставини та обмеження, таборування пройшло не менш атмосферно та насичено, як зазвичай. А тому Молодий Народний Рух висловлює вдячність відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту за підтримку у реалізації проєкту “Разом до вершин!”

І, як зазначив Голова ВГО “Молодий Народний Рух” Ярослав Ференчак, ми мали чудову нагоду ще раз переконатися, що “в України є майбутнє. В України є її цвіт нації. Разом ми сила! Мрій! Рухайся! Дій!”