Тренінг: “Як впливати на владу міста та адміністрацію ВНЗ” в Черкасах та на Франківщині

У Черкасах та на Франківщині відбувся дводенний тренінг з адвокації для студентів з усієї України. Спікерами виступили: експерт із гуманітарної та молодіжної політики, сумчанин Віктор Бобиренко та керівник програми практичної політики, експерт Інституту Політичної Освіти Олександр Солонтай.
“В заході, який ми організували, взяли участь 23 активісти. Це молодь із активною життєвою позицією, яка готова змінюватись сама і змінювати середовище, в якому вона живе, виключно на краще. Говорили про речі, які знадобляться на практиці, аби відстояти свої права та зрозуміти спектр можливості впливу студента на адміністративну структуру університету, в якому він навчається”, – розповідає після завершення тренінгу Віктор Бобиренко. Зокрема, спікер підкреслює питання про права студента на проживання в гуртожитках.
“От, на прикладі Сумської області. Підняли питання з приводу Статуту проживання в гуртожитку. Тобто, о котрій годині студенту можна повертатись до гуртожитку. Чи в праві він в окремих випадках не відчиняти двері своєї кімнати адміністрації закладу. Також спілкувались із слухачами про те, як правильно впливати на владу. Дав молоді конкретну пораду – треба стати цією владою”, – підкреслює Бобиренко.

cVXo47gS94o
Самі ж учасники тренінгу розповідають, що за два дні навчились більше ніж в університеті за 4 роки.
“Завдяки інформації переданої нам спікером з власного життєвого досвіду, я чітко зрозумів, що проблеми в державі – це перспектива розвитку для нас! Для громадських діячів поле не копане по змінах як в державі, області, місті так і на рівні територіальної громади. Після тренінгу на так звані проблеми я вже дивлюсь під іншим кутом. Не через призму штучно створених собі перепон. Разом зі своїми активістами ми чітко розуміємо, як проводити справжні адвокаційні кампанії та швидше і якісніше розбудовувати неньку Україну” – поділився враженнями голова ГО “Молодь за Єдину Україну” Олексій Проноза.
Координатор проекту та голова Калуської МО Молодого Народного Руху Роман Пілецький зазначив, що наступні тренінги із адвокації відбудуться у вересні – жовтні 2016 року. “Спікерами незмінно залишаться Бобиренко та Солонтай”, – підкреслює Роман Пілецький.w0aE1pDiBR4

черк2ZXloyMjx8 черк15A9qeJYA