У Калуші пройшов фестиваль «Криваві совєти»

Для українського суспільства сьогодні надзвичайно важливим стає питання формування та реалізації державної політики пам’яті. Особливо гострою у цьому ракурсі залишається проблема продовження відзначення радянських свят, які вже б давно мали стати пережитками минулого та, на жаль, досі показують дивовижну стійкість. Чи можливо з цим боротися? Звичайно. Як? Відкриваючи людям правду про справжню суть цих свят.

Тому у неділю, 28 лютого, у Центрі художньої творчості дітей, юнацтва та молоді Калуським оосередком Молодого Народного Руху був організований фестиваль кіно «Криваві совєти». Метою цього заходу стало висвітлення правди про злочини радянської армії та висловлення протесту проти святкування «дня захисника вітчизни» в Україні. У межах програми фестивалю відбувся показ сенсаційного художнього фільму українського виробництва «Поводир», а також двох документальних стрічок: «Радянська історія» та «Історія однієї криївки».DSC_1646

 

Зі вступним словом виступив голова Калуської організації МНР Роман Пілецький, який підкреслив важливість просвітницької діяльності у наш час. «Розвінчання міфу про радянське визволення має стати наріжним каменем у процесі формування національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Тому необхідність проведення подібних культурно-мистецьких заходів є очевидною», – підсумував голова.

DSC_1659

Після перегляду фільмів відбувся круглий стіл на тему «Роль кінематографу в руйнуванні радянських міфів». Під час нього усі присутні змогли поділитися враженнями від побачених фільмів, а також висловити власні думки щодо теми круглого столу. Слід зазначити, що фестиваль був сприйнятий відвідувачами з великим ентузіазмом. Валентина Курник, учениця Калуської гімназія, підкреслила: «Фестиваль кіно «Криваві совєти» проводиться в нашому місті вперше, але зібрав немалу аудиторію. Особисто мені було цікаво переглянути фільми «Поводир» та «Історія однієї криївки», адже не бачила їх до того. По завершенню першої кінострічки на очі навертались сльози, зал був у захопленні. Другий є фільм подарував якусь таку хвилю піднесення, розуміння того, що наш народ – то сила, яку не здолати. Адже «Історія однієї криївки» майже аматорська стрічка, проте вона так яскраво висвітлює події повстанського руху, історію УПА. Переконана, що проведення таких заходів є особливо важливим у наш час, адже збирає різні групи громадськості, знайомить із нашою історією і просто змушує задуматись. Кіно – це мистецтво, а мистецтво як ніщо інше здатне об’єднювати!»

Степан Іванишин, студент, член Проводу ВГО «Молодий Народний Рух» зазначив важливість розвінчування радянських міфів через кіно: «Фільми з кінофесту «Криваві совєти» сильно мене вразили. Чудово ілюструють те, що Червона Армія зовсім не герої, як їх подає російський кінематограф, не «визволітєлі», а злочинці та окупанти, які вчиняли тяжкі злочини на нашій землі, обманювали, вбивали, вивозили в Сибір, забирали все продовольство в населення. Такі речі не можна забувати, про це потрібно говорити та висвітлювати.»

Прес-центр Калуської МО МНР