У Києві попрощалися з відомим українським дисидентом

 

_SD1xRa6WOYСьогодні в Києві попрощалися з відомим українським дисидентом, директором Музею Шістдесятництва Миколою Григоровичем Плахотнюком.
 
Літургія та прощання відбулися у Видубецькому монастирі. Поховали ж Миколу Григоровича на Байковому кладовищі, поруч з іще свіжою могилою ще одного шістдесятника Євгена Сверстюка.
 
На жаль у вічність відходять останні представники плеяди шістдесятництва… Вони були і залишаються совістю та мораллю української нації, прикладом незламності та боротьби за Українську Державу. Без них Україна стає гіршою..
 
Варто зазначити, що Микола Плахотнюк був представником покоління дисидентів-шістдесятників й близьким соратником В’ячеслава Чорновола, Василя Симоненка, Миколи Вінграновського, Євгена Сверстюка.
 
Постійно переслідувався радянською владою за проукраїнську позицію. Заарештовувався двічі – 1972 та 1981 роках. Суд направляв його на примусове лікування в спецпсихлікарню.
 
За часів незалежності України був членом Українського комітету “Гельсінки-90”, членом проводу Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих.
 
В останні роки очолював громадську організацію “Музей шістдесятництва” у Києві. Лауреат премії імені Василя Стуса, має кілька орденів за вагомий особистий внесок у національне та державне відродження України. Видав книжку спогадів “Коловорот”.