У Шостці студентка написала запит про інформацію, а у відповідь прийшли… СБУшнки

Після одного із тренінгів Молодого Народного Руху Анастасія Зоря написала  запит про публічну інформації в Хіміко-технологічний коледж імені Івана Кожедуба ШіСумДу. Студентка хотіла перевірити як на практиці працює Закон України “Про доступ до публічної інформації”, а також з’ясувати чому взимку або восени коли всі навчаються в теплому приміщенні, вона та всі студенти мають мерзнути 4-5 пар без опалення.

За словами Анастасії, одразу після отримання керівництво коледжу почало цікавитися для чого їй потрібна вся ця інформація та хто їй ці запити написав.

“У мої слова що  я навчилася писати всі ці запити  на тренінгу “Аналіз бюджетів” від Молодого Народного Руху  мені не повірили. З боку керівництва навчального закладу я одразу відчула деякий тиск, який проявлявся у фразах на кшталт – ” Ти переміщена особа з території Луганської та Донецької областей, навіщо ти зробила ці запити?  Ти сама б не змогла написати такі запити, хто тобі їх дав?”, – пише Анастасія на своїй сторінці у мережі VK.

Наступного дня студентку викликали  до заступника директора коледжу, де вони мали обговорити питання студентського самоврядування. Але бесіди не вийшло. Дівчину  одразу запросили до іншого кабінету де її вже чекали.
“Зайшовши до кабінету я побачила двох чоловіків, які пред’явили посвідчення працівників Служби Безпеки України у місті Шостка (один з них Білик Сергій Романович). СБУшники почали задавити питання відносно мого територіального походження (звідки я приїхала до м. Шостка, що зараз відбувається на моїй “малій Батьківщині” тощо.). Згодом запитали, чому переїхала саме до Шостки та в яких я організаціях перебуваю, навіщо я зробила інформаційний запит, хто допомагав писати або писав цій запит та інше. У кабінеті окрім мене та працівників нікого більше не було, хоча мені 16 років, а всі спілкування правоохоронних органів з неповнолітніми мають відбуватися в присутності захисника чи представника.”, – говорить Анастасія Зоря.

“Дівчину попросили надати всю відому їй інформацію про Молодий Народний Рух, – коментує ситуацію голова організації Андрій Рибалко, – Цікаво, що вона могла знати такого, про МНР, чого не знають працівники СБУ?”

У свою чергу ми хочемо запитати у начальника Шосткинського міжрайонного відділу СБУ – вони будуть приходити до всіх активістів, які пишуть запити про публічну інформацію, чи лише до тих, які відвідували тренінги Молодого Народного Руху?

Вважаємо, що працівники СБУ мають відзначити Молодий Народний Рух як мінімум грамотою, за те що переселенці із Донеччини та Луганщини долучаються наших заходів, інтегруються в патріотичне середовище, знаходять друзів, знайомих, нові знання і підтримку з проукраїнського середовища.

Також радимо Шосткинському відділу СБУ звернути увагу на організацію “Республіка Шкід”, яка діє в місті. Справа навіть не в тому, що  в лідерів цієї організації повний рот золотих зубів. Це та організація, яка працює з дітьми та молоддю, а потім відправляла “тітушок” на АнтиМайдан. Куди вони відправляють своїх вихованців зараз?

Запевняємо працівників СБУ м. Шостка, що якщо вони надалі будуть викликати активістів для пояснень щодо діяльності Молодого Народного Руху , то ми готові надати такі пояснення “з перших вуст”. До Шосткинського відділу СБУ приїдуть представники з   усіх осередків України. З прапорами і пікетом.

Але краще хай кожен займається своєю справою: Молодий Народний Рух виховує політичну еліту, а СБУ дбає про національну безпеку. Чи не так?