В Сумах презентували книгу “Обличчя Незалежності”

25 січня у Агенції промоції «Суми» відбулася презентація книги «Обличчя незалежності» та однойменного короткометражного фільму, який присвячений життєвим історіям борців за українську державність.

Представив її широкому загалу голова Всеукраїнської громадської організації “Молодий Народний Рух” Андрій Рибалко. Він наголосив, що ідея даної книги сумна, оскільки багато з тих, хто стояв у витоків боротьби за свободу нашої держави – Левко Лук’яненко, Іван Драч, Олександр Реута померли, тому вона є своєрідною даниною пам’яті про них та відтворює той слід, якій вони лишили в новітній історії України.

Передував цьому проекту конкурс на створення книги, яка сприятиме національно – патріотичному вихованню, оголошений Міністерством молоді і спорту України. З метою його реалізації півроку молоді журналісти збирали матеріали для неї, опитуючи безпосередніх учасників і очевидців подій здобуття української незалежності.

Видання являє собою збірку з 50 інтерв’ю , які у хронологічному порядку передають спогади про події становлення Незалежності.  Цікавим є те, що вісім з них – це історії Сумчан, які були присутні на презентації.

Так, Едуард Москаленко розповів, як незважаючи на протидію силових структур розвішував у 90-ті роки агітаційні матеріали, а Людмила Ромен поділилася спогадами про те, як доправляла до Сум першу газету Народного руху, незважаючи на те, що за це її могли заарештувати. В ході заходу кожному, хто долучився до створення даної книги був презентований її примірник. 

 

Після презентації всім присутнім було представлено короткометражний документальний фільм «Обличчя Незалежності» про історії очевидців і безпосередніх учасників, які вибороли свободу нашої держави. Яскравим акордом вечора стали слова Едуарда Москаленка про те, що боротьбу за незалежність України необхідно починати з власної родини. В цілому презентація пройшла в теплій і дружній атмосфері діалогу та подарувала кожному віру у світле майбутнє нашої країни.

 

За матеріалами видання
Всі Суми