В Черкасах нагородили кращих знавців військової історії

Молодорухівці Черкас разом із представниками ГО “Лицарська звитяга”, протягом жовтня-листопада, проводили І етап конкурсу науково-популярних робіт “Держава звитяжних перемог”. До організації та проведення конкурсу також активно долучились представники Черкаського будинку книги та дирекція навчально-наукового інституту історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. 

Учасники конкурсу писали роботи на теми пов’язані із річницею походу Гетьмана Сагайдачного на Москву. Тематика робіт передбачала опис власне самого війська, спорядження та озброєння воїна, стратегію ведення тогочасних бойових дій і таке інше.

– Давно виникла ідея проведення якогось мотиваційного заходу для молоді. Популяризація науки, поширення ідеї про практичне застосування набутих знань і отримання винагороди за вміння обробляти інформацію – це був наш основний орієнтир. Добре, що у Молодорухівців Черкас є вже великий досвід роботи з молоддю, тому наша ідея переросла у проведення цього конкурсу. Ми відмовились від грошового нагородження переможців, бо це псує загальне враження від заходу. Для вирішення цієї проблеми нам на зустріч пішов Черкаський будинок книги, працівники якого виготовили сертифікати на купівлю книг для переможців – говорить голова ГО “Лицарська звитяга” Микола Тавенко.

Роботи учасників оцінювало журі із представників організаторів конкурсу та науковців ННІ Історії та філософії ЧНУ ім. Богдана хмельницького.

– Роботи, які нам присилали учасники, вразили нас своєю увагою до деталей. При виборі тем для написання ми трішки вагались, адже якщо із Військом Запорізьким у доступних джерелах проблем немає, то з військами Московитів і Польщі треба було добре попрацювати. Та не зважаючи на наші побоювання студенти чудово справились із поставленими перед ними завданнями. Щоправда уже сформований, навіть у першокурсників, сухий науковий виклад давав про себе знати, роботи все ж таки написані цікаво для пересічного читача – зазначила Алла Прибіш, голова Черкаської міської організації Молодого Народного Руху.

 

Нагородження учасників І етапу конкурсу відбулось у стінах ННІ Історії та філософії. Переможці отримали дипломи та подарункові сертифікати.

Отже, за результатами І етапу конкурсу науково-популярних робіт “Держава звитяжних перемог” призові місця розподілились наступним чином:

І місце – Попов Максим “Військовий устрій та спорядження воїна Війська Запорозького у Московському поході 1618 року “;

ІІ місце – Харченко Анастасія “Військовий устрій та спорядження воїна Московського царства у війні 1617-1618 років. Оборона Москви”;

ІІІ місце – Дмитренко Дарія “Польське військо у війні за московську корону у 1617-1618 роках. Військовий устрій та спорядження воїна”.
Під час нагородження переможців, голова обласної організації МНР Руслан Цибулько, вручив подяки дирекції інституту та анонсував проведення ІІ етапу конкурсу вже в грудні цього року.