Відповідальність починається з мене: молодорухівці долучилися до прибирання озера

У суботу, 23 квітня, активні члени Калуської міської організації Молодого Народного Руху долучились до прибирання озера, що знаходиться при виїзді з міста Калуша в напрямку села Пійла.

калуш93590122

Місце прибирання учасників акції відразу здивувало (хоч і неприємно) глибиною контрастів. Спочатку перед зором відкривається чудове синє плесо озера, яке заворожує власною красою, та відразу ж починаєш звертати увагу на залишені «результати» гучних святкувань людей та їх відпочинку на природі: багато скла, величезна кількість обгорток від їжі та інші предмети побуту, що створює досить неестетичний вигляд берегової лінії.

Тому без зайвої затримки учасники еко-акції розпочали прибирання. Здавалось би на перший погляд було багато роботи, проте завдяки тому, що долучилася значна кількість учасників цю корисну справу виконали менше як за дві години.Результат вражаючий: в ході еко-акції було зібрано більше 50 мішків сміття!

калуш212224195

Слід зазначити, що найчастіше учасниками побідних заходів є люди, які скоріше притримуються відомого принципу «чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять». Так Степан Іванишин, член Проводу ВГО «Молодий Народний Рух», зазначає: «Такі акції багато чим цікаві, адже по-перше це користь для пригоди, по-друге це формування еко-культури, по-третє це знайомство з однодумцями. Під час прибирання люди роздумують чому так багато сміття, і як вирішити цю проблему. Лунає багато нарікань, але і пропозицій також вистачає. Наприклад, якщо ти приїхав на відпочинок, то після закінчення прибери за собою і те сміття, яке є навколо. Озеро на якому ми прибирали, було сильно забруднене сміттям, найбільше поліетилену, скла, пластику. Добре те що, охочих прибрати сміття виявилося досить багато, тож ми закінчили цю справу швидко».

Отож, бережімо навколишнє середовище, не забруднюймо природу, адже, як досить слушно виразився сучасний ідеолог українського націоналізму Василь Іванишин: «Наше завдання – припинити нищення природи, створити передумови для її відновлення і залишити довкілля нашим нащадкам кращим, ніж те, в якому живемо ми».

Прес-центр Калуської МО «Молодий Народний Рух»