Відбулось традиційне таборування біля Говерли

12-14 липня відбулося традиційне таборування Молодого Народного Руху біля г. Говерла. Не зважаючи на не досить сприятливі погодні умови, участь у таборуванні взяли понад 500 молодих людей з різних куточків України.

Таборування проводиться з 1990 року і традиційно присвячується Декларації про державний суверенітет України.

Цього року учасники табору «Говерла 2014. Захистимо Соборну Україну!» мали змогу заслухати лекції українських військових експертів про сучасний стан армії, її проблеми та перспективи, ознайомитися з найнеобхіднішими знаннями у військовій сфері.

Перший вечір завершився таборування завершився незабутнім виступом Михайла Бойка – лідера молодого, але вже знаного в Києві гурту “Колір Ночі”. Співали усі,  а молодь ще довго викликала Михайла на біс.

Другого дня відбувся традиційний футбольний турнір. Перемогу вже вдруге поспіль здобула команда з Волині. Під вечір заступник голови київської МО МНР, координатор громадянської мережі “Опора” в Києві та військовий експерт Тарас Чмут охарактеризував сучасний стан української армії та її боєздатність.

Другий день таборування завершився пісенною ватрою.  А в понеділок учасники таборування піднялися на Говерлу і встановили там український прапор.

Також проводився дебатний турнір, який цього року був присвячений найактуальнішим проблем здебільшого військової тематики: “Чи потрібно відновлювати ядерний статус України?”, “Чи стане НАТО запорукою відновлення могутності української армії?”, “Чи варто було воювати за Крим?” тощо  . Перемогу в дебатах здобула команда хлопців з Одеси.

Оскільки цього року “Батьківщина Молода” була партнером заходу, на закриття табору “Говерла-2014. Захистимо Соборну Україну!” прибув народний депутат та екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк.

Заступник голови ВГО “Молодий Народний Рух” Андрій Рибалко:

Вчора повернувся з традиційного молодорухівського таборування у підніжжі г. Говерла. Темою цьогорічного нашого зібрання стала безпека України. Дякую Тарас Чмут за неймовірно цікаву лекцію про стан Збройних сил України! На жаль, через загрозу вторгнення Росії до нас не змогли приїхати військові. Але дуже приємно, що наш табір відвідав колишній голова Народного Руху України, екс-міністр закордонних справ України Borys Tarasyuk. Прикро за нинішній стан НРУ. Рік тому нас виключали з партії за “саботування об’єднання з УНП”. Час все розсудив. Молодий Народний Рух практично без жодного фінансування і підтримки зберігся, а НРУ Куйбіди покидає офіс на Гончара, 33 і навіть ставить під загрозу існування музею Чорновола.Ці три дні без мобільного зв’язку та інтернету, але в колі однодумців надали сил і натхнення.Переконаний, що у ВГО “Молодий Народний Рух” є майбутнє як самостійної організації, що підготує нове покоління українських політиків на засадах порядності, патріотизму та професійності.

Вікторія Малиняк: з Калуської організації “Молодий Народний Рух”:

— Табір “Говерла” подарував нам унікальну можливість навчитися чогось нового. Адже в польових умовах ти виходиш з власної зони комфорту, до якої так звик вдома, і відкриваєш для себе багато цікавих речей. Наприклад, що самому готувати їжу не так вже й важко, навіть якщо ти до цього ніколи ножа в руках не тримав, коли поряд є друзі, які тобі допоможуть і дадуть корисну пораду. А також, що будь-яка робота дається легше коли виконувати її згуртованою командою . Тай взагалі життя в таких умовах починає тобі подобатись і ти вже не хочеш повертатись додому, коли поруч є ті, хто тебе підтримує. “Говерла” дала нам можливість знайти нових друзів та однодумців з цілої України. Аж мурашки біжать по тілу, коли більше ніж 500 людей співає національний гімн в унісон. В цей момент ти відчуваєш себе частиною чогось великого й могутнього, ти відчуваєш себе частиною неньки України. Сходження на вершину найвищої точки країни було важким, але вартувало того. Можливо, з Говерли і не видно всіх далеких просторів України, але з неї чітко видно, що Донецьк, Луганськ та АР Крим належать нам.