Вікенд по-львівськи: учасники «Дебатної школи-2015» відвідали культурну столицю України

У неділю, 20 грудня відбулось виїзне заняття «Дебатної школи – 2015», яка проводиться Калуською МГМО «Молодий Народний Рух», у легендарному місті Львові. Учасниками мандрівки стали юні калуські дебатери та організатори Школи.
Розпочалась подорож рано-вранці із спільної гутірки та інструктажу по техніці безпеки. Усю дорогу до Львова учасники Школи співали українських народних пісень, чим створили незабутню атмосферу вже у автобусі.

4
Містичним та чарівним зустрів Львів калуських мандрівників. Відомо, що це місто оповите безліччю надзвичайних історій та легенд. А хто розповість про старе місто Лева краще за самих львів’ян? Отож, уся група мала чудову нагоду поблукати вуличками міста разом із енергійним екскурсоводом – пані Анною. Розпочалась екскурсія біля музею зброї «Арсенал». «Щасливе те місто, яке в час миру, дбає про майбутню безпеку», – такий напис колись прикрашав вхід до цієї будівлі і красномовно повідомляв про її призначення. А призначення Міського арсеналу було дуже простим, але вкрай важливим: служити місцем виготовлення зброї для потреб оборони Львова. Далі був пам’ятник Івану Федорову, де кожних вихідних можна знайти стихійний ринок, тож усі охочі могли знайти для себе певну раритетну львівську дрібничку.
А опісля серце Львова – площа Ринок. Перед новорічними та різдвяними святами тут стає по-особливому людно та гамірно, адже тут відкривається новорічний ярмарок! Пані Анна коротко розповіла про особливості будівель на цій площі: тут не було номерів будинків, а впізнавали їх за власником помешкання. Прогулявшись площею, калушани вирушили далі – до каплиці Боїмів. Це славнозвісна пам’ятка пізнього Ренесансу, яка не має аналогів не лише в Україні, але й у європейській архітектурі. Проминувши декілька вуличок, юні дебатери вийшли до Латинського кафедрального собору, де молодь мала змогу відвідати одну із служб, що проводилась польською мовою. Наступною точкою став Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла, відомий у Львові як костел Єзуїтів. Особливістю храму сьогодні є те, що тут відспівують усіх загиблих героїв АТО та Небесної сотні зі Львова та Львівської області.
Не оминула пані екскурсовод і розважальні заклади міста. Так учасники Школи відвідали популярну кнайпу «Криївка», місця, де народжуються головні «смачні» символи Львова – «Львівську копальню кави» та «Львівську майстерню шоколаду». На завершення молодь побачила Львівський оперний театр, опісля чого всі отримали дві години вільного часу для прогулянки по культурній столиці України.
Одна із учасниць «Дебатної школи – 2015» Софія Каблак стверджує: «Ця подорож –це хороша можливість побувати у захоплюючій передноворічній казці старого Львова. Дякую організаторам проекту, що подарували такий чудовий шанс провести весело час із друзями та знову відвідати це надзвичайно містичне місто!»
Як повідомив координатор проекту «Дебатна школа – 2015» Роман Пілецький: «Таке заняття сприяє всебічному розвитку особистості, розширенню світогляду юних талантів та просто допомагає відпочити у широкому колі друзів.»

Організатори висловлюють щиру подяку Калуській міській владі за допомогу у реалізації цього виїзного заняття.