“За горами гори, хмарою повиті…”

Не є секретом те, що мандрівка горами може подарувати незабутні враження і позитивний заряд на довгий час. Гори – це та можливість для багатьох людей, які проживають у містах, кардинально змінити навколишнє середовище і просто відпочити у своє задоволення. Безпосередньо «доторкнутися» до природи – ось те, що пропонують нам гори, а випробувати свої сили – це те, чим манять нас вони. Подорожі українськими Карпатами є для більшості калуських молодорухівців пристрастю. І минулих вихідних вони вже відкрили «новий сезон»! 26 квітня, у переддень Провідної Неділі, члени КМГМО «Молодий Народний Рух» взяли участь у підкорені гори Кострича. Одноденна мандрівка в Карпати, яка відбулася у суботу, була організована Калуським МЦФЗН “Спорт для всіх”.
Гори-калуш
Виїзд відбувся о 6 годині ранку і для деяких учасників мандрівки це вже стало першим випробуванням. Проте три з половиною години дороги пройшли якось непомітно. Спочатку всі додивлялися ті сни, які не побачили дома, та вже за годину в автобусі лунали на повну гучність українські пісні, які співали молодорухівці. В такій творчій атмосфері учасники мандрівки дібралися до Кривопільського перевалу, який став початковою точкою маршруту. Підкріпившись перед сходженням, присутні розпочали підйом.
Провідником у цій мандрівці став досвідчений турист Василь Дмитрович Худин. Він обрав нескладний маршрут для підйому, а тому всі змогли досягти поставленої мети. Першим яскравим моментом подорожі став вихід на чудову полонину, звідки учасники змогли вперше за час підйому побачити частину Чорногірського хребта. Засніжена Говерла разом з іншими горами-двотисячниками заворожувала. Пофотографувавшись удосталь, а також наслухавшись бувальщин про власні походи Карпатами від Василя Дмитровича, туристи продовжили своє сходження. І вже через годину гора підкорилася їм.
На вершині учасники насамперед помолилися і подякували Богові за те, що їхня мандрівка вдалася. Потім виконали національний гімн України. Оскільки це був переддень Провідної Неділі, то, звичайно, усі присутні згадали героїв Небесної Сотні і хвилиною мовчання вшанували їхню пам’ять.
Потім всі разом пообідали. Після цього кожен мав змогу вибрати «свою програму»: хтось ходив по снігу, який ще лежав невеликими пластами на горі, хтось фотографувався на фоні чудових краєвидів, хтось просто лежав і насолоджувався тишею і спокоєм, який завжди можна відчути тільки в горах. Опісля розпочався спуск, проте вже іншою дорогою, а тому він зайняв менше часу, ніж підйом.
Додому поверталися трохи змученими, але дуже задоволеними, зарядилися енергією і емоціями на найближчий час. І як завжди в дорозі знову супроводжувала молодорухівців пісня!КМГМО «Молодий Народний Рух» висловлює подяку КМЦФЗН «Спорт для всіх», зокрема його директору Олегу Богдановичу Нижнику, а також провідникові групи Василю Дмитровичу Худину за організацію і проведення цієї мандрівки.

Прес-центр КМГМО «Молодий Народний Рух»