ЗАКОН «ПРО ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН» – ТЕПЕР ДЛЯ ЧИНОВНИКІВ НЕ УКАЗ!

Інтерв’ю Голови ПОО ВГО “Молодий народний рух” – Олега Колєснікова “Пирятинській правді”. №30 (34), 07 серпня 2014 року.

 

– Ви знаєте, де раніше була тюрма в Лубнах? Я живу в цікавому будинку, якщо мені не зраджує пам’ять, 1803го року побудови.
Зараз це жилий будинок,  який знаходиться по вулиці Радянській 85. Приміщення Геодезії – Радянська 83, це було адміністративне приміщення в’язниці, а блоки для в’язнів це сьогодні наш будинок. Про епопею з цією будівлею, можете написати. – Говорить Олег Колєсніков, голова ПОО ВГО «Молодий народний рух», правозахисник, експерт «Бюро аналізу політики» з державних закупівель.

 

Мешканці будинку воюють за його відбудову ще з 2000 – го року. Як повідомив мені Олег Колєсніков, він і сам не витримав безвідповідальності і вічних обіцянок з боку різних інстанцій до яких звертався неодноразово. Два місяці тому було подане звернення до заступника голови лубенської міської ради Віктора Івановича Медвєдєва з черговим проханням все-таки звернути увагу на будинок у якому мешкають люди. У листі до заступника жителі висвітлили цілу низку проблем, зокрема, те що «…через неправильний відвід стічних вод з магазину «Вернісаж меблів» ( ПП Литвиненко Р.В.), та відсутності організованого водовідводу з покрівлі нашого будинку, велика кількість опадів збирається між ним та магазином , і майже миттєво, зникає під нашим будинком. В результаті цього, у підвальних приміщеннях постійна волога, спостерігається наявність конденсату та грибку на стінах, що є порушенням чинного законодавства. Зокрема, п.п. 3.3.1. – 3.3.2. «Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій», передбачено, що у  підвалах і технічних    підвалах    повинен забезпечуватися температурно-вологісний режим приміщень  підвалів   і технічних підвалів, що перешкоджає випаданню конденсату на поверхнях огороджувальних конструкцій.»

 

Попередньо у 2005 році мешканці знову зверталися щодо цієї  ж проблем до управління містобудування та архітектури виконавчого комітету лубенської міської ради.

 

Проте, значних мір прийнято не було.

 

02 листопада 2012 року, за зверненням депутата міської ради Дем’янця В.М., комісією виконавчого комітету ЛМР під головуванням начальника управління містобудування та архітектури – Шмонденка А.Г., все ж таки було проведено огляд цього будинку. Комісія визнала те, що будівля потребує  негайного ремонту.

 

Заходи по його невідкладному відновленню ніяк не розпочнуться  до сьогодні. Мабуть, надія була на те, що фіктивний огляд заспокоїть людей і вони більше не будуть метушитись з цього питання.Був складений акт про проведення ремонту штукатурки фасадів будинку, відновлення відмостка навколо будинку, організацію водовідводу покрівлі.

 

Жодної  із цих обіцянок не було виконано. З 2012 року, штукатурка фасаду будинку почала активно відставати, падаючи, на тротуар  і  загрожуючи безпеці лубенців.

 

Чи нестимуть чиновники кримінальну відповідальність , якщо комусь із перехожих випадково на голову впаде шматок штукатурки?

 

Неодноразово, мешканці аварійного  будинку зверталися  і до начальника ЛК ЖЕУ Сергія Миколайовича Васенка, проте його реакція нічим не відрізнилася від попередників.

 

Варто зауважити, що Сергій Миколайович мав зробити хоча б перші кроки до надання відповіді,  протягом доби, а остаточну відповідь дати вже через 5 днів. Пройшло вже більше 40ка днів,  навіть натяку на активність начальника лубенського ЛК ЖЕУ  з приводу піднятого питання немає.  Прохали допомоги в народного депутата Володимира Пилипенка,  для якого як виявилось Закон «про звернення громадян» – не указ!

 

Цікаво, коли ж все таки стануться позитивні зрушення вперед у цій здавалося б не сильно складній справі?

 

«Все це дуже дивує, адже ніяких скликань і рад не буде. Усі заплановані заходи так і залишаться тільки на папері. Зате,  де б ви ще у нас, у Лубнах, побачили кладку кін. XVIII – поч. XIX століття?» – такими словами завершив розмову житель будинку та борець за його відбудову Олег Колєсніков.

 

Валентина Власенко, для “Пирятинської правди”

 

Також читайте: Як змінити Україну: поради з Німеччини