Завершальний етап толоки на Завадщанській водоймі

Впродовж літа молодорухівці міста Лубен були активними учасниками толоки на Завадщанському ставку, яку організувала місцева активістка Олеся Прокопенко.
У серпні місяці відбулось кілька суботників. На них молодь допомагала прибирати сміттєзвалища в монахі до якого тече вода зі ставка. Після цього рівень води у водоймі поступово та помітно знизився, а працівникам міських комунальних підприємств додалось роботи. Вивезли близько тони сміття різного складу.


” Ми прекрасно пам`ятаємо той факт, що ніхто не хотів брати цю водойму в оредну. Причина одна – вона занедбана і з нею потрібно багато провозитись, щоб отримати потрібний результат, в тому числі для ведення прибуткового бізнесу. Деякі мешканці нашого міста кажуть, що моїми руками, та силами людей небайдужих до проблеми, пізніше водойма стане об’єктом для підприємницького господарювання. Чесно скажу, я не проти щоб Завадщанський ставок взяли в оренду, навіть враховуючи те, що звичайні люди працювали над його благоустроєм. Одне лише бажання – нехай це буде для наших дітей. Хочу, щоб сюди приходили батьки з малечою у вільний час, відпочивали та насолоджувались краєвидом. І головне, могли купатись, адже саме за це ми боролись і будемо боротись”, – розповідає активістка Олеся Прокопенко. Жінка каже, це завершальний етап толоки у цьому році. Наступного року, влітку, вже можна буде орієнтуватись на подальші дії. Але найчорніша робота зроблена і варта уваги кожного жителя міста.
А лубенці, як виявилось народ небайдужий. Допомагали чим могли: хтось матеріально, хтось фізично, а приватний підприємець Руслан Ляшко разом з лубенкою Євгенією Гуржій по завершенню прибирання пригостили усіх смачним шашликом та польовою кашою, що звісно було доречним після складної роботи.
“Вчора провів чудово час на природі, допоміг активним небайдужим мешканцям нашого міста у справі по спасінню заващанського ставка. За ініціативою Олеся Прокопенко була пророблена титанічна робота очищення водойми. Велика вдячність організатору і усім небайдужим людям, що приймали участь на впродовж усієї акції”, – пише на своїй сторінці у соціальній мережі “Фейсбук” Руслан Ляшко.


Як зазначив керівник лубенського осередку ВГО МНР Максим Паляниця, справу по очищенню водойми доведуть до кінця, адже молодорухівці не звикли кидати почату справу на середині.
” За час толоки ми здружились із Олесею Прокопенко. Вона чудовий організатор та активіст, тому місцевий осередок нашої організації бачить сенс у тому, що вона робить і усіляко буде допомагати”, – зазначив Максим.