Легенда про Молодий Народний Рух

Одного разу, в 1990 році, зібралися декілька молодих хлопців. Вони були патріотами у чужій державі СРСР. Для того, щоб подивитись на країну своєї мрії – вільну Україну – у всій її красі, без думок про політику, репресії та “великого брата зразка 1984” вони вирішили піднятись на Говерлу – найвищу гору майбутньої країни мрій.

 

Вони піднімались довго і кожної хвилини їх зору відкривалося все більше і більше ланів, лісів і, здавалось, що з-за горизонту до них долинули сурми козацького війська із південних степів, що пахнуть морем, травою та вітром Нотом.

Хлопці піднялися, подивились із висоту польоту сокола, замріялись. Настав час повертатись і з кожним їх кроком накочувався на них жаль. Жаль, що країна мрій, що була реальною, залишається все дальше за їх спинами, залишається у їх снах.

Вони спустилися і до них підбіг хлопчик. Він тримав в руках газету і радів. В газеті була надрукована стаття, що в цей день, Україна підписала декларацію про державний суверенітет!

Хлопці пообіцяли один одному підніматись кожен рік в цей день на Говерлу, бо сьогодні сталося диво, яке змінило життя не тільки цих хлопців, ай десятків мільйонів людей по всій новій країні мрій!